Ojciec, zamiast płacić synowi za pomoc w domu, znalazł inne rozwiązanie. Efekt przerósł oczekiwania

Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces?
Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces? Zrzut z Facebook
Dwa złote za wyrzucenie śmieci, pięć za odkurzanie. Takie cenniki są w wielu domach, bo rodzicom wydaje się, że to słuszna metoda, by namówić dziecko do pomocy w domu. Niestety, to jedna z gorszych przysług, które możecie zrobić.


Płacenie za wykonywane obowiązków domowych nie jest wychowawcze. Dziecko otrzyma bowiem informację, że jest to praca, za którą należy oczekiwać nagrody. Pomoc rodzicom powinna być traktowana raczej jako obowiązek, który ma każda osoba mieszkająca pod wspólnym dachem i dbająca o czystość w domu.

Gdy Maddix poszedł do domu kolegi i zobaczył, jak jego mama daje mu pieniądze za pomoc w domu, poprosił ojca o to samo. Jego rodzice nie chcieli jednak, by ich syn żył w przeświadczeniu, że prace domowe mają wykonywać tylko oni, a syn za pomoc otrzymywać będzie wynagrodzenie. Zaproponowali mu inne rozwiązanie. Jest ono także kontrowersyjne, gdyż płacenie dziecku za czytanie książek nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku jednak okazało się doskonałą inwestycją.

Ojciec chłopca zaproponował mu, że za każdą przeczytaną książkę, która będzie poradnikiem z cyklu: jak osiągnąć sukces i za sporządzenie z tego notatki, w której znajdą się najważniejsze wnioski, dziecko otrzyma 20$. Maddix sięgał po coraz to ciekawsze tytuły, coraz bardziej zagłębiał się w temat, aż stał się specjalistą. Sam zaczął pisać książki, które są popularne na amerykańskim rynku. Choć chłopak ma 16 lat, osiągnął niebywały sukces i jak twierdzi, zrobił to dzięki wsparciu rodziców i ich nietypowej propozycji.


Napisał 9 książek, w których punktuje błędy dorosłych. – To, co zabija większość ludzi to "kiedyś". Kiedyś napiszę książkę, kiedyś założę firmę i nagle mają 40 lat i są niezadowoleni ze swojego życia. Na końcach palców jest tyle informacji, jestem tam, gdzie jestem, dzięki książkom, które przeczytałem. Jaki jest klucz do sukcesu: im więcej się uczysz, tym więcej zarabiasz.

Caleb Maddix ma także świetne rady dla wszystkich rodziców, którzy chcą pomóc dziecku w osiągnięciu sukcesu. Powiedział Forbesowi: – Bądź rodzajem rodzica, którym twoje dziecko chce się stać, ponieważ cię szanuje, ale także typem osoby, która szanuje samego siebie i jest szczęśliwa z powodu swojego życia i pracy. Rodzice, zamiast płacić dzieciom za prace domowe, powinni rozważyć płacenie im za sporządzenie raportów na temat książek o sukcesach. Nigdy nie wiesz, czy nie są następnym Calebem Maddixem – dodaje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć