Te piersi mają "zmienić świat". Kryje się za nimi ważne przesłanie

Kocyk w piersi sposobem normalizacji publicznego karmienia piersią.
Kocyk w piersi sposobem normalizacji publicznego karmienia piersią. screen Instagram/lot801
Mimo kampanii normalizujących publiczne karmienie piersią widok matki karmiącej dziecko w kawiarni, restauracji czy w centrum handlowym wciąż wzbudza kontrowersje. Propagatorzy karmienia mają coraz więcej pomysłów edukowania i oswajania z widokiem mamy karmiącej piersią. Niektórzy z nich idą pod prąd i... zachwycają matki. Przynajmniej na Instagramie.

Lindsay White, mama dwójki dzieci, była zmęczona piętnowaniem mam, które karmią w miejscach publicznych. Gdy w czasie wesela karmiła synka piersią, podeszła do niej obca kobieta i zapytała, czy nie byłoby stosowniej, gdyby nakarmiła dziecko w toalecie. Wtedy Lindsay wpadła na pomysł stworzenia wyjątkowej kolekcji kocyków, którymi mamy mogłyby się zakryć w czasie karmienia. Dlaczego wyjątkowych? Bo nadruk na kocykach przedstawia... kobiece piersi.
W rozmowie z serwisem Scary Mommy White przyznała, że jest zdumiona reakcją innych młodych mam na widok „piersiastych” kocyków. – Najlepsze jest to, że zaczęła się jakaś dyskusja. Nawet nie mogę zliczyć, ile razy pytano mnie o ten kocyk, kiedy miałam go ze sobą, gdy byłam gdzieś w miejscu publicznym. Ludzie są trochę zmieszani i pytają, czy to naprawdę są piersi. Wtedy tłumaczę im, o co chodzi z tymi piersiami i dlaczego mam nadzieję, że takie kocyki mogą zmienić postrzeganie publicznego karmienia piersią – wyjaśnia White.
Kocyki Lot801 podbijają Instagram, jednak nie widać ich na polskich ulicach (ani nawet wśród polskich celebrytek). Mają szansę zdobyć popularność w Polsce?

Źródło: Scary Mommy
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE