Tabelka Marzeń, czyli jeden dzień, który może zmienić życie

Dzieci z domów dziecka boją się marzyć.
Dzieci z domów dziecka boją się marzyć. Prawo autorskie: dedivan1923 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Ten krok może być drogą do samorealizacji i szczęścia.

Zaczęło się 10 lat temu od marzenia Moniki Krzyżanowskiej, założycielki Fundacji One Day, by pomagać dzieciom z domów dziecka. Dziś One Day to dowód, że marzenia mają wielka moc. Dzieci z domów dziecka boją się marzyć. Jeśli pomożemy im spełnić nawet najmniejsze pragnienie dotyczące gwiazdkowego prezentu, to sprawiamy, że nabierają wiary, że wszystko jest prawdopodobne. Zaczynają marzyć, snuć plany na przyszłość i wierzyć, że mogą zmienić swoje życie – mówi Monika Krzyżanowska. I to właśnie jest podstawowym celem Fundacji One Day, która przez cały rok pomaga dzieciom z domów dziecka usamodzielnić się i stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu.

Tabelka Marzeń, czyli jeden dzień, który może zmienić życie
Każdy z nas miał w życiu wymarzony prezent, przeanalizowany pod każdy szczegółem i obejrzany ze wszystkich stron. To właśnie fenomen wymarzonego prezentu był impulsem do stworzenia Tabelki Marzeń. Dzieci opisują w niej wymarzone prezenty, a zadaniem dobroczyńcy, biorącego udział w akcji, jest odnalezienie i kupienie, wyczekanego podarunku.

Spełnianie konkretnych marzeń dzieci sprawia, że są one zawsze o krok bliżej swoich zainteresowań. A ten krok może być drogą do samorealizacji i szczęścia.

W tym roku wśród marzeń znalazły się: kurs śpiewu wymarzony przez 18-
letnią Kasie, zabawkowa kuchnia wyczekiwana przez 3-letnią Julkę czy kurs
masażu sportowego, o który poprosił 19-letni Tomek.

Jak się dołączyć do akcji?
Każdy z nas może dołączyć do akcji. Wystarczy z Tabelki Marzeń wybrać marzenie i marzące dziecko, kupić prezent i sprawić, żeby ta wyczekiwana Gwiazdka była dla kogoś wyjątkowa.

Prezenty rozdawane są wszystkim dzieciom podczas Finałowej Imprezy Gwiazdkowej 10 grudnia W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej pełnej koncertów, animacji oraz niespodzianek. Gwiazdka pełni nie tylko formę zabawy, ale i edukacji - na imprezie dzieci mają możliwość poznania interesujących dla nich zawodów poprzez kąciki z przeróżnymi interaktywnymi atrakcjami. Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko. Fundacja One Day chce być tym jednym dniem. – mówi Monika Krzyżanowska. W przypadku gdy dzieci nie mogą pojawić się podczas Gwiazdkowej Imprezy, dostają swoje prezenty później, ale na pewno przed Wigilią. Członkowie Fundacji, by je dostarczyć, jeżdżą do dzieci osobiście. Po wyczekiwanym momencie rozdania podarunków na swój prezent może
oczekiwać i dobroczyńca, ponieważ każdy dostaje osobiście napisany przez dziecko list z podziękowaniem lub zdjęcie z momentu wręczenia podarunku.


Wsparcie na Starcie
Piękno marzeń polega na ich różnorodności zależnych od wieku, zainteresowań i potrzeb. Dla jednego może to być wymarzony pluszak, a dla drugiego możliwość poszerzania wiedzy. Dlatego też wymarzonym prezentem z Tabelki Marzeń może być także kurs czy szkolenie. Rozpoczęta rok temu inicjatywa „Wsparcie na Starcie” otwiera przed młodzieżą z domów dziecka i ośrodków opiekuńczych drzwi do świata samorealizacji. Szkolenia, kursy, staże dają podopiecznym fundacji szansę rozwoju, a w dalszej drodze możliwość usamodzielnienia się i wejścia w dorosły świat z zupełnie innymi perspektywami zawodowymi.

Pomysł Fundacji na pomoc w rozwijaniu skrzydeł przyniosła obserwacja realnych zdarzeń. Wychowankowie domów dziecka, wiele rzeczy potrafią, ale nie potrafią żyć w takim normalnym świecie” – mówią rodzice zastępczy. Fundacja daje dzieciakom możliwość rozwoju, by to przyszłe, samodzielne życie było dla nich jak najlepsze.

W ramach „Wsparcia na Starcie” fundacja zakupiła 30 testów Gallupa o wartości 6.000 zł, służących do badań predyspozycji zawodowych i pomagających młodzieży odkrywać swój potencjał. Część zgromadzonych funduszy udało się również przeznaczyć na kursy, szkolenia oraz staże o łącznej wartości 41 414 zł. Ponad 70 podopiecznych fundacji uczęszczało na kursy z zakresu motywacji, pisania CV oraz zdrowego odżywania.
Monika Krzyżanowska podkreśla, jak ważna jest idea akcji ‘Wsparcie na Starcie’. Daje ona młodzieży usamodzielniającej się realną pomoc w zdobyciu kwalifikacji zawodowych, podnosi wiarę we własne ja, motywuje i odkrywa niezwykłe talenty, które są uśpione w każdym z nas.

Fundacja One Day wspiera również inicjatywy pomocy dzieciom niepełnoprawnym, współorganizuje Dni Dziecka oraz zajmuje się promowaniem sportu i edukacji. Wszystkie firmy, które wspierają Fundacje w trakcie wydarzeń angażują się do pomocy na zasadach charytatywnych. Dzięki temu Fundacja może przeznaczyć więcej pieniędzy na kursy i
szkolenia dla młodzieży.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE