Morawiecki o zmianach w 500+. "To temat do dyskusji"

Mateusz Morawiecki o zmianach w 500+.
Mateusz Morawiecki o zmianach w 500+. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zabiorą 500+ na drugie dziecko, ale dadzą więcej na trzecie?

Zmiany w programie 500+?
W piątek, 27 października, w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbyła się Debata Wicepremierów 2017. W trakcie spotkania wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej, Henryk Goryszewski, zasugerował wprowadzenie zmian w programie 500+. Głos w sprawie zabrał Mateusz Morawiecki.

– Zamiast 500 zł miesięcznie na drugie dziecko przysługiwałoby 300 zł, ale na trzecie już 700 zł, a na czwarte nawet 1000 zł lub więcej – zaproponował minister Goryszewski. Pomysł spodobał się Morawieckiemu. Wicepremier zapewnił, że rozwiązanie Goryszewskiego z pewnością jest tematem do dyskusji i porozmawia z pozostałymi członkami Prawa i Sprawiedliwości. – Właśnie tak mogłoby to wyglądać – skomentował.

Jak sugeruje serwis Najwyższy Czas, w Polsce rodziny wielodzietne są mniejszością, więc wprowadzenie zmiany proponowanej przez Goryszewskiego pozwoliłoby rządowi sporo zaoszczędzić. Nie rozwiązuje to jednak kwestii pomocy m.in. dla samotnych matek.

Zasady programu 500+
Obecnie świadczenie przyznawane w ramach rządowego programu Rodzina 500 Plus przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko, bez względu na osiągane dochody rodziny. Pobieranie świadczenia na pierwsze dziecko jest możliwe tylko pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego, które wynosi 800 zł na członka rodziny lub 1200 zł, jeśli dziecko jest niepełnosprawne.


Co myślicie o takiej propozycji zmian w programie 500+?
Źródło: polsatnews.pl, interia.pl, rmf24.pl, nczas.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE