Siwiec naraża zdrowie własnego dziecka? Tym zdjęciem wywołała burzę w sieci

Natalia Siwiec po raz kolejny naraziła się internautkom.
Natalia Siwiec po raz kolejny naraziła się internautkom. Instagram/nataliasiwiec.official
Najpierw surogatka, teraz to. Miss Euro 2012 szkodzi własnej córce? Insta-matki nie pozostawiły na niej suchej nitki.

Kolejny atak na Natalię Siwiec
Odkąd Natalia Siwiec została mamą, hejterzy mają jeszcze większe pole do popisu... Tym razem kąśliwe uwagi „insta-matek” nie są bezzasadne. Miss Euro opublikowała na Instagramie zdjęcie ze spaceru z córeczką. Dziewczynka, zamiast w wózku, była przewożona w foteliku samochodowym na stelażu. Nie umknęło to czujnym internautkom, które od razu wytknęły celebrytce błąd.
komentarz internautki
Instagram

Pani Natalio! Jako młoda mama i lekarka interesuję się tematem wózkowania itp. Chciałam tylko wspomnieć, iż takie nosidełko powinno być używane tylko i wyłącznie do przewozu dziecka w samochodzie i to nie dłużej niż 2 h. Na zakupy czy spacer lepiej wybrać gondolę bądź chustę. Ufam, że Pani to wie i zdjęcie było wykonane w drodze do lub z samochodu, jednak wolę o tym wspomnieć, gdyby Pani o tym nie wiedziała.

Natalia od razu odpowiedziała na komentarz. – Oczywiście! To nie jest gondola, tylko fotelik i nie służy do tego, by w nim spacerować – napisała.

Pod zdjęciem pojawiły się komentarze obrończyń Natalii. Jedna z internautek poinformowała, że w Stanach Zjednoczonych dzieci są wożone w fotelikach i nikt nie ma z tym problemu. Według niej amerykańskie dzieci właśnie dlatego są „szczęśliwe i zdrowsze niż dzieci w Polsce”. Inna internautka przyznała, że również w Holandii prawie wszystkie matki wożą dzieci w fotelikach, więc nie może być w tym nic niebezpiecznego. Nie można się z tym zgodzić.

Przewożenie dziecka w foteliku może mu zaszkodzić
Coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty foteliki samochodowe z możliwością zamontowania na stelażu – dzięki temu życie rodziców staje się o wiele łatwiejsze. Niestety, wielu rodziców zapomina, że fotelik na stelażu to ułatwienie w wyjątkowych sytuacjach, nie zamiennik klasycznej gondoli. Eksperci są zgodni, że długie przebywanie w foteliku czy bujaczku negatywnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Fotelik nie utrzymuje kręgosłupa, dziecko pochyla się w jedną stronę, a jego mięśnie nie są na tyle silne, by utrzymać je w prawidłowej pozycji. To skręcenie może prowadzić m.in. do skrzywienia kręgosłupa.


Czy hejt na Natalię jest uzasadniony?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE