"To chyba chory żart". Oferta sklepu z kostiumami na Halloween zniesmaczyła wszystkich

Kostium Anny Frank w ofercie na Halloween.
Kostium Anny Frank w ofercie na Halloween. Zrzut z Twitter/Sky News
Już niedługo wiele dzieci będzie mogło wcielić się w baśniowe postacie, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych bohaterów. Czasem jednak producenci ubrań chcą się wybić w zaskakujący sposób.

Amerykańska firma HalloweenCostumes.com. już przeprasza wszystkich za swoją ofertę. Skala oburzenia była na tyle duża, że natychmiast wycofano strój dla dziewczynek, który miał być sprzedawany jako „historyczny kostium Anny Frank dla dziewczynek”. Niestety znalazł się jednak także w ofercie strojów na Halloween.
Anna Frank to legendarna postać. Dziewczynka pochodzenia żydowskiego zmarła w obozie koncentracyjnym mając 16 lat. Od 13. roku życia Anna prowadziła dziennik, w którym dzieliła się swoimi przemyśleniami, poglądami i wrażliwością. Obserwowała otaczający świat, żyjąc w ukryciu, gdyż wraz z rodziną przebywała przez dwa lata w tajnym mieszkaniu. Jej optymizm i wiara w to, że pomimo zła panującego na świecie, ludzie nadal z natury są dobrzy, jak i nieużalanie się nad sobą, jest przejmujące. Niestety 4 sierpnia 1944 r. holenderski donosiciel poinformował władze o miejscu przebywania rodziny Franków i zostali oni wywiezieni do obozu Bergen–Belsen. Niestety dziewczynka zmarła na tyfus tuż przed wyzwoleniem obozu. To ojciec Anny, który przeżył obóz, opublikował dzienniki córki. Do dziś przetłumaczono je na 30 języków, a dom w którym mieszkała rodzina zamieniono na muzeum.

Tak dramatyczny życiorys młodej dziewczyny, choć godny upamiętnienia, nie może być jednak wykorzystywany do celów marketingowych. Sprzedawanie go jako kostium w ofercie na Halloween, nie jest dobrym posunięciem i to dobrze, że firma tak szybko się zreflektowała.
źródło: Sky News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE