Fryzjer nie wahał się ani chwili i położył się na podłodze. Powód chwyta za serce

Wzruszająca postawa fryzjera wobec chłopca z autyzmem.
Wzruszająca postawa fryzjera wobec chłopca z autyzmem. Facebook/Fauve Lafreniere
Zachowanie fryzjera rozczuliło internautów. Nie każdy zdecydowałby się na taki krok.

Strzyżenie dziecka może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy dziecko ma autyzm i nie lubi być dotykane, zwłaszcza przez obcych. Wtedy wizyta w salonie fryzjerskim może zamienić się w koszmar – dla dziecka, dla jego mamy i dla fryzjera. Na szczęście są fryzjerzy, którzy z pasją oddają się swojej pracy i mają indywidualne podejście do każdego klienta, nawet tak wymagającego. Jednym z nich jest Franz Jakob, barber, który nie wahał się ani chwili przed położeniem się na podłodze i strzyżeniem w tej niecodziennej pozycji.

Jakob strzyże 6-letniego Wyatta od dwóch lat. Fauve Lafreniere, mama chłopca, opublikowała na Facebooku zdjęcie z jednej z wizyt w salonie. Na zdjęciu widzimy chłopca leżącego na podłodze i fryzjera, który leży tuż obok, z maszynką w ręce.

By the way, t'a tu ça toi un barbier qui ce donne à ce point là? Mon fils oui. THE BEST! Franz Jakob

Opublikowany przez Fauve Lafreniere na 24 września 2017
Franz Jakob
właściciel salonu

Myślę, że wnętrze mojego salonu ma pozytywny wpływ na dzieci. Gdy strzygę jakiegoś malca, nie ma krzyku ani łez. Cieszymy się tym razem. Ta atmosfera bardzo pomaga. Poświęcam się temu w pełni. Czasem strzyżenie trwa nawet 90 minut – jeśli dzieciaki tego potrzebują.
Na profilu barbera na Facebooku pojawiają się komentarze wzruszonych rodziców dzieci z autyzmem. „Wiem, jak to jest. Mój syn ma autyzm, a jego fryzjer denerwuje się przy każdej wizycie. Jesteś wspaniałym przykładem empatii i miłości, masz ogromne serce i niezwykłą wrażliwość” – napisał jeden z ojców.


Was również wzrusza postawa fryzjera? Być może są wśród was rodzice dzieci z autyzmem – jak wyglądają wasze wizyty u fryzjera?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE