Czym matka karmi 3-miesięczne dziecko? Ten wpis wprawia w osłupienie

Rozszerzanie diety niemowlaka powinno być od 6.m-ca życia.
Rozszerzanie diety niemowlaka powinno być od 6.m-ca życia. famveldman / 123RF
O różnych metodach i dietach już słyszeliśmy, ale podawanie pewnych potraw w tak młodym wieku jest absolutnie zaskakujące.

Mleko za słabe?
Dziecko 2-miesięczne, jeżeli jest zdrowe i przebywa w domu z mamą oraz nie wymaga specjalistycznego żywienia, ma do wyboru mleko mamy albo mieszanki, które zbliżone są składem do naturalnego pokarmu.

Podawanie dziecku innych posiłków w tak młodym wieku, kiedy układ trawienny dziecka nie jest wystarczająco dojrzały, by poradzić sobie ze stałym pokarmem, wydaje się nieprzemyślaną decyzją, z której nie płyną korzyści dla niemowlęcia. Dzieciom do minimum 4.miesiąca życia zalecana jest wyłącznie dieta płynna, a Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz Polskie Towarzystwo Neonatologiczne wyraźnie zalecają karmienie dzieci wyłącznie piersią nawet do 6. miesiąca.

Kleik, rosołek i mięso
Wpis, który podesłano nam, a który pojawił się niedawno w sieci, zdecydowanie odbiega od norm dotąd akceptowanych i może być mylnie odbierany przez inne mamy, które dopiero rozpoczynają przygodę z macierzyństwem.
A wy, od którego miesiąca rozszerzałyście dietę dziecka? Jakie wytyczne dali wam lekarze po porodzie? Czy znacie kogoś,
kto podawał tak małemu dziecku tego rodzaju produkty?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE