"Droga Królowo. Podaruj mi łabędzia" – list tej 5-latki wzruszył wiele osób

Niezwykła prośba 5-latki.
Niezwykła prośba 5-latki. cheekylorns / 123RF
Niezwykłą prośbę miała kilkuletnia dziewczynka do królowej Elżbiety II. Cuda się zdarzają i królowa postanowiła jej odpowiedzieć.

Jennie Veine ma 5-lat i uwielbia łabędzie. Jej marzeniem jest posiadanie na wyłączność ukochanego ptaka, ale ponieważ w Wielkiej Brytanii panuje przeświadczenie, że to królowa jest właścicielką wszystkich łabędzi, dziewczynka postanowiła się do niej zwrócić z zapytaniem. Jaka była jej radość, gdy z kancelarii brytyjskiej królowej nadesłano odpowiedź.

Jeden z sekretarzy królowej odpisał dziecku, że królowa wbrew powszechnemu myśleniu, nie jest wcale właścicielką wszystkich łabędzi w UK.
Jennie Vine
Kancelaria Królowej Elżbiety II

Królowa poprosiła mnie, abym podziękował ci za list. Powinnam najpierw wyjaśnić, że powszechnie błędne jest przekonanie, że królowa jest właścicielem wszystkich łabędzi w Wielkiej Brytanii. Posiada ona na własność tylko nieme łabędzie, występujące w niektórych częściach Tamizy.

Należy także pamiętać, że jako dzikie ptaki, łabędzie chronione są na mocy ustawy o lasach i terenach wiejskich z 1981 roku. Królową zainteresował jednak twój list i to, jak wiele wiesz na temat naszych rodzimych ptaków.

Dziewczynki na pewno nie ucieszył fakt, że nie będzie posiadaczką łabędzia. Miała już bowiem wszystko zaplanowane: łabędź miał pływać w domowej wannie, gdzie zażywałby rozkoszy i jadł to samo, czym karmi swoje ptaki królowa. Jest jednak inna zaleta tej historii, znacznie ważniejsza.

Marzenia dzieci są bezcenne. Odpowiedź na ten list, napisany z głębi serca będzie ogromnie ważna w życiu małej dziewczynki. Uwierzy dzięki niej, że warto wierzyć, bo wszystko jest możliwe. Nawet to, że odpisze jej królowa. To cenna lekcja wiary w marzenia i własne możliwości.
źródło: Wprost.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE