11 niebezpieczeństw i tylko 5 sekund. Sprawdź, czy znajdziesz je wszystkie!

Jakie niebezpieczeństwa w domu mogą czyhać na dziecko?
Jakie niebezpieczeństwa w domu mogą czyhać na dziecko? Zrzut z ekranu YouTube/Tide
Napisz, ile znajdziesz na tym nagraniu przedmiotów niebezpiecznych dla dzieci, a powiemy ci, w jakim wieku masz maluchy więcej widzimy, tym bezpieczniejsze są nasze dzieci. Sprawdźcie sami.

Bezpieczeństwo dziecka w domu jest sprawą priorytetową. Rodzice dwoją się i troją, by zapewnić mu jak najlepsze warunki, kupując specjalne zabezpieczenia na bramki, zatyczki do kontaktów, miękkie narożniki na stoły i ławy. Czasem zapominają się i dochodzi do drobnych zdarzeń lub poważnych wypadków.

Filmik ten to pewien rodzaj eksperymentu dla rodziców. Jego twórcy dają nam 5 sekund na odnalezienie jak największej ilości przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych dla najmłodszych. Według nich, powinniśmy odnaleźć ich aż 11, ale wszystko zależy od tego, w jakim wieku są nasze dzieci.
Rodzice dzieci poniżej 2. roku życia, teoretycznie powinni odnaleźć ich najwięcej. Będąc na bieżąco z wszędobylskimi łapkami i sokolim wzrokiem malucha, zwrócą uwagę na monety pozostawione na stole, niezabezpieczony kominek, żelazko stojące na desce do prasowania, płyn do płukania tkanin. Im dzieci starsze i bardziej świadome, tym tych zagrożeń będzie mniej. Dla raczkującego dziecka niebezpieczny może okazać się nawet sznurek od balonika, czy żaluzji. Dziecko, które się w niego zaplącze, może się udusić, jeżeli nikt z dorosłych nie pospieszy z pomocą.
Wprawne oko dostrzeże także niezabezpieczone lustro, otwartą i pełną skarbów damską torebkę, kable za telewizorem, niczym nieokryty róg stołu, oraz brak zatyczki do kontaktu. W sumie 11 potencjalnie niebezpiecznych punktów.

Twórcy filmiku, czyli marka Tide, chcieli zwrócić uwagę dorosłych właśnie na pewne niedbalstwo i zapominalstwo, jakie czasem nam towarzyszy. Chcieli także świeżo upieczonym rodzicom wskazać, na co powinni zwracać uwagę, organizując przestrzeń dla dziecka. Warto obejrzeć takie nagranie.


źródło: YouTube/Tide

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE