13 typów mam, które spotkasz przed świętami. Sprawdź, do którego ty pasujesz najbardziej

Ta filmowa rodzina wie, co to świąteczna gorączka aż za dobrze.
Ta filmowa rodzina wie, co to świąteczna gorączka aż za dobrze. Fot. Materiały promocyjne "Christmas vacations".
Większość z nas, co ja piszę – każda - już w tym tkwi, w stanie przedświątecznej gorączki. Dla jednych to głównie czas porządków i pichcenia, dla innych uganiania się za prezentami. Są też tacy, którzy starają się to po prostu jakoś przetrwać, stroniąc od tych zabieganych i przejętych, bo nie daj boże im się to udzieli.

W szale zakupów sprawnie lawirująca między sklepowymi półkami, do ostatniej chwili waleczna, by znaleźć prezent idealny, a może torturująca się pieczeniem, gotowanie, z urozmaicaniem sobie czasu procentami w postaci wina, lub czegoś mocniejszego? Ciekawe, którym typem świątecznej mamy jesteś. Sprawdź!

1. „Pani Mikołaj” przyszłości
Dla tej mamy grudzień to naprawdę najpiękniejszy miesiąc w całym roku. Inni mogą próbować ją zniechęcić i sprowadzić na ziemię, ale ona się nie da. O nie!

2. „Ja sama” perfekcyjna
W jej domu nie znajdziesz nic gotowego zakupionego w sklepie. Wszystko od jedzenia po dekoracje robi własnymi rękami i… wygląda to o wiele lepiej niż gotowce ze sklepu. Uwaga! Ona nie ma żadnych skrupułów by wyrazić, że twoje dokonania DIY, czyli wykonane przez ciebie osobiście, są kompletną katastrofą.

3. Archanioł
Ona się nie rozdrabnia, na Armię Zbawienia nie wrzuci groszy. Więcej zabawek kupi dla maluchów potrzebujących, niż dla własnych dzieci a w wolnym czasie bywa wolontariuszką, która nalewa zupę bezdomnym. Jest po prostu święta, trzeba jej to przyznać.


4. 100 procent Grinch
Trzeba mówić coś więcej? Udaje jej się utrzymywać uśmiech na twarzy – robi to tylko dla dzieci. W środku odlicza minuty, sekundy do końca dnia 26 grudnia.

5. Lepsza wersja pomocnika Mikołaja
Jej placuszki są zawsze odrobinę bardziej chrupkie niż innych, jej choinka troszeczkę wyższa i ładniejsza od tej, którą mają sąsiedzi, a jej dekoracje bardziej gustowne i w ogóle jej święta są fajniejsze i bardziej „świąteczne” niż u innych.
6. Entuzjastka trunków
Jej duch świąt rodzi się wraz z kolejną lampką wina, szklaneczką drinka, likierku, czy czegokolwiek z procentami. Jeśli poznasz jej teściową, z którą jak co roku przyjdzie jej spędzać święta, to zrozumiesz dlaczego.

7. „Kolędnica”
Zna słowa do każdej kolędy i jest absolutnie z tego dumna, dlatego chwali się swoimi umiejętnościami na okrągło, nawet jeśli nikt jej o to nie prosi.

8. Mater Chef
Jej dom pachnie cynamonem, cukrem i wszystkim, co cudownie słodkie. Zawsze dodaje coś nowego do swojej długiej listy wyrabianych smakołyków dlatego tym bardziej się cieszysz, że możesz być testerem tych obłędnych smaków.

9. Odwieczny elf
W śniegu robi ślady kopyt reniferów i wciąż podpisuje prezenty „Od Św. Mikołaja” – nawet jeśli jej dzieci to już nastolatki. Dla niej w święta chodzi przede wszystkim o to, żeby zachować cały ich magiczny wymiar. To priorytet.

10. Gospodyni wszechczasów
Zaopiekuję się tobą jak nikt inny. W jej domu choinka wygląda jak z programów Marthy Stuart, ona zawsze przywita cię talerzem przystawek, wygodnie posadzi, a na odchodne da worek łakoci.

11. Pani Stres
Listę spraw do zrobienia, jak i tą z prezentami ma dłuższą od Mikołaja i nie ma pojęcia, jak ona to wszystko ogarnie. Ale oczywiście wszystko to jej się uda i nawet zostanie jej trochę czasu.

12. Mama Last-minute
Ktoś nie spojrzał w kalendarz! Tę mamę często spotkasz, jak niczym sprinter biega po sklepach tuż przed ich zamknięciem w dzień Wigilii. Ona musi znaleźć tą najpopularniejszą zabawkę dla swojego dziecka, które zapewne wyprzedały się miesiąc temu.

13. Prawdziwy Duch Świąt
Jej święta są pełne komfortu, szczerej radości i kilku wpadek, którymi się nie zadręcza. Ona wie, że jedyne co jest ważne, to spędzać ten czas w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Źródło: popsugar.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE