15 rzeczy, które każdy rodzic musi mieć w samochodzie. Sprawdź, czy o którejś nie zapomniałaś

Prawo autorskie: ia64 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: ia64 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Zbliżają się wakacje, czyli pora mniejszych lub większych podróży. Część z was na pewno wybierze się na nie samochodem. W końcu to bardzo wygodny środek transportu, szczególnie jeśli mamy dużo bagaży. Zanim jednak ruszycie w drogę, upewnijcie się, że w waszym samochodzie znajduje się tych 15 rzeczy. Nie są one niezbędne, ale znacznie umilą podróż wszystkim pasażerom. Przekonajcie się!

1. Koc i ręcznik- koc będzie bardzo przydatny do okrycia śpiącego pasażera, natomiast ręcznik przyda się kiedy coś się wyleje lub któryś z pasażerów nagle źle się poczuje.
2. Nawilżane chusteczki- rozwiążą problem wyjścia do toalety lub brudnych od przekąsek rączek.
3. Dodatkowa paczka pieluch- jeśli dużo jeździsz z małym dzieckiem, postaraj się zawsze wozić w samochodzie dodatkową paczkę pieluszek. Nie będziesz musiała martwić się, kiedy okaże się, że wzięłaś niewystarczającą ilość lub pobyt w jakimś miejscu niespodziewanie się przedłuża.
4. Parasol- pogoda lubi zaskakiwać, a uchronienie od deszczu dzieci bywa niełatwym zadaniem. Warto mieć zawsze ze sobą zapasową parasolkę.
5. Płyn do dezynfekcji rąk- w samochodzie trudno jest zadbać o właściwą higienę dlatego po postoju i przed jedzeniem warto jest odkazić ręce specjalny płynem.

6. Chusteczki lub rolka papieru toaletowego- niespodziewany katar albo źle wyposażone toalety nie będą wam już straszne!
7. Bidon z wodą- Plastikowe butelki z wodą szybko się nagrzewają, poza tym picie z nich podczas jazdy może sprawić najmłodszym problem. Jeśli nie chcesz przebierać ich po każdym łyku, zainwestuj w odpowiednie kubeczki lub bidony.
8. Zabawki- „Mamo, daleko jeszcze?”, „Nudzę się!” na pewno dobrze znacie te teksty. Nie łudź się, że uda wam się pokonać trasę bez zabawek. Może zorganizujesz specjalne samochodowe zabawki, które nie będą wracać z wami do domu? Będą one o tyle ciekawsze, że nie znudzą się dzieciom tak szybko.
9. Podróżny nocnik- to bardzo przydatny wynalazek. Niektóre maluchy stanowczo odmawiają załatwiania się w obcych toaletach, dlatego podróżny nocnik może rozwiązać ten problem. Jest też bardziej higieniczny.
10. Okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz- promienie słońca przedostające się przez szybę lubią razić dzieci w oczy. Warto zadbać o to, żeby je przed tym uchronić. No, chyba że wolicie pojechać w przeciwnym kierunku...
11. Nóż ratunkowy- takie noże posiadają ostrze do cięcia pasów bezpieczeństwa oraz zbijak do szyb. Miej go w samochodzie po to, żeby czuć się spokojniej.
12. Krem z filtrem UV- mówiłam już, że pogoda może się zmieniać? Warto wozić ze sobą dodatkowy krem z filtrem. Pamiętajcie jednak o tym, żeby regularnie sprawdzać jego datę ważności oraz termin jaki minął od otwarcia butelki.
13. Zapasowe ubrania- przezorny zawsze ubezpieczony, jak mawiały nasze babcie. Wypadki się zdarzają i ciężko jest przewidzieć czy dziecko obleje się sokiem, ubrudzi kanapką czy dostanie choroby lokomocyjnej. Ubranie na zmianę warto zabrać nawet w krótką podróż.
14. Przekąski z długą datą ważności- nie zawsze przed podróżą masz czas przygotowywać kanapki, jednak powinnaś liczyć się z tym, że możesz w pewnym momencie usłyszeć: „Mamoo! Jestem głodny!”. Postaraj się mieć w samochodzie awaryjne przekąski- herbatniki, batony musli, wafle ryżowe.
15. Apteczka-apteczkę w samochodzie musi mieć każdy, nie każdy pamięta jednak o jej regularnym przeglądzie. Przed podróżą warto sprawdzić jej wyposażenie, daty ważności leków i ich zastosowanie. Może warto dorzucić jakieś specyfiki przeznaczone dla dzieci i kolorowe plasterki?

Z takim wyposażeniem nie straszna wam będzie żadna podróż! Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze dziś włożę do samochodu rzeczy z listy. Nie wiadomo, kiedy mogą się przydać!

Źródło: popsugar.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE