Przechowywanie ma znaczenie. Sprawdź, czy przypadkiem sobie nie szkodzisz

Prawo autorskie: olivierl / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: olivierl / 123RF Zdjęcie Seryjne
Często zjadasz posiłek oglądając telewizję? Rzucasz torebkę na kuchenny blat po przyjściu do domu? Szczoteczka do zębów stoi na umywalce? Czas to zmienić.


Okazuje się, że jest kilka NAJGORSZYCH miejsc na… no właśnie, na co?

… na przechowywanie leków
Wielu z nas decyduje się wydzielić oddzielną szufladę lub szafkę w łazience. Wówczas leki są uporządkowane i zawsze pod ręką. To błąd. Niektóre z nich mogą bowiem wykazywać tzw. higroskopijność, co oznacza, że chłoną wilgoć z otoczenia, co może skracać ich przydatność do użycia. Szkodliwe dla leków może być również słońce, dlatego zadbajmy o to, by przechowywać je w suchych, ciemnych i niezbyt ciepłych miejscach. Poza zasięgiem dziecięcych rączek. I najważniejsze -w oryginalnych opakowaniach! Nie przesypujmy tabletek, nie wyrzucajmy pudełek i ulotek. Chociażby po to, by nie zażyć leku, którego termin ważności upłynął.


… na ustawienie telewizora
Lub na spożywanie posiłku. Chodzi bowiem o zestawienie tych dwóch czynników. Według amerykańskich badań, jedzenie przed telewizorem sprzyja nadwadze. Wyliczyli, że ludzie oglądający telewizję zjadają 44 procent więcej niezdrowych przekąsek, niż ci, którzy w tym czasie są zajęci czymś innym niż szklanym ekranem. Dlaczego? Obraz nas rozprasza. Co prawda mózg wysyła nam sygnał „nie jesteś głodny”, ale skupieni na czymś innym ignorujemy go.

… na odkładanie damskiej torebki
To blat kuchenny. Dlaczego? Damska torebka to siedlisko bakterii, które przynosimy do domu z różnych miejsc – z pracy, komunikacji miejskiej, marketu czy od kosmetyczki. Nie warto przenosić ich do miejsca w którym przygotowujemy jedzenie.
… na przechowywanie olejku do opalania
Większość z nas o tym wie, jednak warto przypomnieć tę zasadę zanim zaskoczy nas lato. Olejku do opalania nie można przechowywać w miejscu, w którym jest gorąco. To bowiem może osłabić ochronę, którą ma nam zapewnić. Najlepsze będzie chłodne miejsce, z dala od promieni słonecznych. Dlatego nie zostawiajmy go na widoku podczas plażowania – schowajmy przynajmniej pod ręcznik lub do torby plażowej. I jeszcze jedno – podobnie jak każdy inny kosmetyk olejek zapewnia nam ochronę przez okres wskazany na opakowaniu. Najczęściej od 3 do 12 miesięcy od otwarcia.


… na trzymanie owoców
Nie powinniśmy po przyniesieniu owoców ze sklepu lub bazarku po prostu odkładać ich do miski na kuchennym blacie i tak zostawiać. Wychodząc oczywiście z założenia, że umyjemy je przed zjedzeniem. Zaczynamy się spieszyć i wówczas opcje są dwie – jemy brudne lub nie jemy ich wcale. A rozwiązanie jest proste. Przygotujmy owoce ta, by były gotowe do zjedzenia od razu. Truskawki obierzmy z szypułek, umyjmy banany, cytrusy i inne owoce, które mogą leżeć w misie. Warto postawić ją na widoku – wzrasta wówczas szansa, że sięgniesz po owoc by zaspokoić głód. Jabłka, gruszki, melona czy ananasa możesz śmiało pokroić i schować w pojemniczku do lodówki. Będzie to również doskonała przekąska „na wynos”.

… na ustawienie sprzętu do ćwiczeń
To wbrew pozorom pusty pokój lub garaż. Wiecie dlaczego? Dlatego, ze ich nie użyjecie!!! Nawet dwudziestominutowy trening w pustym pokoju lub zimnym garażu to wieczność. Nie bez kozery w siłowniach wszędzie są telewizory. Lub okna. To tak jak z podjadaniem, o którym mowa byłą wcześniej – skupisz się na serialu (czy ruchu ulicznym) i zapomnisz, że masz do zrobienia jeszcze 30 skłonów.

… na szczoteczkę do zębów
To oczywiste, że będziesz ją trzymać w łazience. Chodzi jedynie o bliskość toalety. Im bliżej, tym oczywiście gorzej. Za każdym razem, gdy będziesz spłukiwać wodę z toalety uniosą się bakterie, które mogą osiąść na szczoteczce. Dlatego zawsze przed umyciem zębów wypłucz szczoteczkę. Na wszelki wypadek.

… na chłodzenie napojów
Zaleca się picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie. Podobno tylko co czwarta osoba wywiązuje się z tego „obowiązku”. Wynika to po części z tego, że nie trzymamy napojów w widocznym miejscu. Dlatego warto o to zadbać i postawić butelkę wody w szufladzie na drzwiach lodówki, w torebce, w samochodzie i w każdym innym miejscu z którego korzystamy lub w które często zaglądamy. Miejmy wodę na widoku i „pod ręką”.

Źródło: mirror.co.uk

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć