"Demoniczna" reklama prezerwatyw oburzyła księdza. A rodzice się śmieją

Ksiądz oburzony reklamą prezerwatyw
Ksiądz oburzony reklamą prezerwatyw Fot. 123RF/zdjęcie seryjne
Twarz pomalowana ciemnymi flamastrami, jedno dziecko przy piersi, drugie pod pachą i mętne spojrzenie, które mówi "mam dosyć" – tak wygląda jedna z reklam prezerwatyw Durex. Rodzice się śmieją i ze zrozumieniem kiwają głowami. Jednak według pewnego księdza to cios w macierzyństwo i ojcostwo.


Ksiądz Maciej Słyż otwarcie popiera działania partii rządzącej i broni życia nienarodzonego. Swoimi przemyśleniami i poglądami dzieli się w mediach społecznościowych. Tym razem na Twitterze zamieścił wpis, w którym ostro skrytykował reklamę prezerwatyw marki Durex.
Najwidoczniej zdjęcie to zrozumieć mogą tylko rodzice. Rzeczywiście dzieci potrafią tak dać popalić, że na samą myśl o kolejnym, nie chce się nawet podchodzić do łóżka w wiadomym celu. Oczywiście kampania i tego typu podejście do sprawy mają charakter dowcipu. Księdzu jednak nie jest do śmiechu.

W jego opinii to podkręcanie negatywnego obrazu rodzicielstwa. Posiadanie dzieci, w interpretacji księdza, jawi się na reklamie jako coś strasznego, wręcz demonicznego. Coś, co odbiera kobiecość, wręcz oszpeca. No cóż, jeśli ksiądz rzeczywiście tak rozumie to zdjęcie, to mamy złą wiadomość – bywa, że właśnie tak wygląda rodzicielstwo. A może nawet gorzej...

Pytanie, czy takie momenty w życiu rodziców naprawdę mogą zniechęcać do posiadania kolejnego dziecka? Moim zdaniem, nie. O tym, czy chce się mieć kolejne dziecko, naprawdę nie decyduje to, że bywamy zmęczeni, brudni i zniechęceni. Przyczyny zazwyczaj tkwią głębiej. A nawet jeśli zniechęca nas codzienność, to co w tym złego?


Internauci są podzieleni. Część interpretuje reklamę tak, jak ksiądz Słyż, inni zauważają, że to "zabawny mem". Są też tacy, którzy piszą, że wykończeni po zabawie z dzieckiem, które z ich ciała zrobiło sobie plac zabaw, są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. To ostatnie nie wyklucza jednak, że powiększenie rodziny można chcieć planować. Np. za pomocą prezerwatyw Durex.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE