Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka? Minister tłumaczy, co to znaczy "szybko"

PiS zapowiedział wprowadzenie programu "Mama Plus"
PiS zapowiedział wprowadzenie programu "Mama Plus" fot. 123rf.com
W czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło zapowiedziała powstanie programu "Mama Plus". Propozycja przewiduje m.in darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego o trzy miesiące. Była premier podkreśliła, że premiowane będzie jedynie"szybkie urodzenie kolejnego dziecka". Teraz politycy tłumaczą, co to znaczy.

"Mama Plus" - co oznacza dla kobiet?
– Te małżeństwa, które zdecydują się na drugie dziecko szybko po pierwszym albo na trzecie szybko po drugim, będą miały różnego rodzaju przywileje i pierwszeństwa – zapewnił też sam prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Nie wyjaśnił jednak, co oznacza "szybko". Rąbka tajemnicy uchyliła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Łap.

Premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka w programie "Mama Plus"
Elżbieta Rafalska poinformowała, że beneficjentkami programu "Mama Plus" będą te kobiety, które urodziły drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od momentu narodzin pierwszego dziecka.

Beata Szydło zapowiedziała w sobotę, że program "Mama Plus" zakłada minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały. Na tym się jednak nie skończyło.

– Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko, wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży. Będzie także bon dla niepracujących młodych ludzi od 16 do 20 roku życia, na sport i kulturę – mówiła Szydło.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dodatkowe 300 zł wyprawki szkolnej dla rodziców ma wesprzeć domowy budżet, a pierwsze przelewy mają zostać wysłane jeszcze w tym roku. Taka wyprawka przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia, a pieniądze wypłacane będą w sierpniu każdego roku.
Źródło: gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE