Oddam dziecko za dostęp do Wi-Fi

Wyniki eksperymentu dla wielu osób były wielkim zaskoczeniem
Wyniki eksperymentu dla wielu osób były wielkim zaskoczeniem fot. 123RF
"Czy w zamian za dostęp do sieci Wi-Fi zgodzisz się oddać na wieczność najstarszego syna?" - takie pytanie zadano Brytyjczykom. I znaleźli się tacy, którzy odpowiedzieli: "tak"

Szokujący eksperyment
Organizatorzy akcji chcieli sprawdzić, jak bezpieczny jest dostęp w miejscach publicznych do Wi-Fi i jak podchodzą do bezpieczeństwa w internecie jego użytkownicy. Jak informuje serwis RMF24, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi Brytyjczycy musieli zatwierdzić tekst regulaminu. W jednym z podpunktów umieszczono tzw. klauzulę Heroda.

Klauzula Heroda: co to takiego?
Według tej Klauzuli, w zamian za dostęp do sieci internauci musieli oddać na wieczność najstarszego syna ("The recipient agrees to assign their first born child to us for the duration of eternity"). Jakie były wyniki eksperymentu?Jak podaje dziennik "Guardian", dokładnie sześciu internautów zatwierdziło ten punkt. Jak domyślają się Brytyjczycy, te osoby po prostu nie przeczytały uważnie tekstu, który towarzyszy połączeniu z Wi-Fi w miejscu publicznym. Znów więc potwierdza się reguła, że warto czytać nawet drobny druk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE