To zdjęcie zachwyciło fanów Lewandowskiej. Nie zwrócili uwagi na jej ryzykowne zachowanie

Anna Lewandowska z córką Klarą
Anna Lewandowska z córką Klarą fot. Instagram
Rodzice okazują swoim dzieciom uczucia na wiele różnych sposobów. Łaskotki, przytulanie, głaskanie i buziaki należą do najsłodszych składników rodzicielstwa. Czy jakakolwiek forma okazywania sobie czułości z małym dzieckiem może budzić wątpliwości? Co z buziakami w usta, które lubią mała Klara i Ania Lewandowska?


Znana trenerka opublikowała nowe zdjęcie z córką. Widzimy na nim gwiazdę z dziewczynką na rękach, które dają sobie czułego buziaka prosto w usta. Obrazek wyjątkowo uroczy, ale czy "poprawny" z perspektywy dobrych nawyków i zdrowia?Pediatra Izabela Wójtowicz mówiła w rozmowie z MamaDu: "Jako lekarz potwierdzam, że w ten sposób dziecku przekazać można wirusa wielu chorób, z których najgroźniejsza i najbardziej medialna jest opryszczka. Mam z tym problem, bo osobiście nie znam historii, żeby zwykły pocałunek doprowadził do poważnych problemów zdrowotnych. Ale w teorii lista problemów wywołanych pocałunkiem może być długa: choroba wrzodowa, próchnica, wspomniana opryszczka czy nawet opryszczkowe zapalenie mózgu".

Zatem teoretycznie zagrożenie jest, jednak fanki Ani reagują z wielkim entuzjazmem. Wszyscy są zachwyceni nowym zdjęciem z małą Klarą i nie widzą w nim nic kontrowersyjnego.

Co ciekawe, internauci za granicą są znacznie bardziej krytyczni. Kiedy Victoria Beckham opublikowała w sieci zdjęcie z córką Harper, jak dają sobie buziaka w wodzie, w komentarzach nazwano gwiazdę "pedofilką". Gdy podobne zdjęcie opublikowała aktorka Olivia Wilde, pisano: "Nie całujemy dzieci w usta. Dziecko wtedy myśli, że mamusia całuje je tak, jak całuje tatusia".To, co dale jednych jest niesmaczne, niehigieniczne i zakrawa i leksykalizację dzieci, dla innych jest naturalnym elementem budowania bliskości z dzieckiem. Czy istnieje jedna odpowiedź na pytanie: czy rodzice mogą całować dzieci w usta? Z pewnością nie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...