Abortowany płód będzie reprezentowany w sądzie. Precedens na skalę światową

"Dziecko zostało zabite wbrew swojej woli"
"Dziecko zostało zabite wbrew swojej woli" 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne
Sąd w Alabamie uchwalił precedens – uznał, że (potencjalny) ojciec może prawnie reprezentować płód, który został usunięty z macicy jego partnerki. Dlatego właśnie Ryan Magers złożył dwa pozwy przeciwko zakładowi aborcyjnemu – w imieniu swoim oraz "dziecka Roe", które było zdaniem mężczyzny "zabite wbrew swojej woli".


Wcześniej mężczyzna próbował zablokować aborcję. Jako że mu się to nie udało, postanowił pozwać wszystkich, którzy byli w to zaangażowani – między innymi również producenta środków wczesnoporonnych, które zażyła kobieta będąca z nim w ciąży.

Magers twierdzi, iż jego działania nie wynikają wyłącznie z pobudek osobistych – robi to dla całego ruchu antyaborcyjnego. Chce – ustanawiając prawne precedensy – utrudnić wykonywanie aborcji w stanie Alabama.

"Typowe myślenie przedstawicielek Marszu Szmat"
Ta informacja ucieszyła czytelników prawicowych mediów. – Morderczyni również zasługuje na pozew – napisał jeden z internautów.

Wszelkie próby argumentacji udowadniającej, że to kobieta podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą urodzenia, gdyż to na nią spada większość późniejszej odpowiedzialności, spotkała się z brutalnym atakiem. – Ty pewnie z tych, co ukrywają zabite dzieci w beczkach po kapuście? Typowe myślenie przedstawicielek Marszu Szmat – napisano.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE