Wjechał w 11-latkę na przejściu. Internauci bezlitośni: "w tym wieku to nie jazda"

Nagranie z wypadku trafiło do sieci
Nagranie z wypadku trafiło do sieci Fot. YouTube/KWP Bydgoszcz
Na YouTubie pojawiło się nagranie, na którym widać moment potrącenia 11-letniej dziewczynki jadącej rowerem. Wideo w sieci umieściła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Jak poinformowano, kierującym był 66-letni mężczyzna. Po wypadku odebrano mu prawo jazdy.


– W Grudziądzu na ul. Focha, na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów, doszło do potrącenia nastoletniej cyklistki. Dziewczynka została przewieziona do szpitala – poinformowała policja.

– W sprawie pracują policjanci w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia jego przyczyny. Decyzją funkcjonariuszy kierujący autem stracił prawo jazdy – dodano.
– Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha to niebezpieczne miejsce (...) Jednym z niedopuszczalnych zachowań kierowców jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy to już czynią – skomentował nagranie asp. szt. Jacek Jeleniewski.

Wypadek miał miejsce we wtorek 28 sierpnia, dziś, 30 sierpnia, opublikowano nagranie. Internauci nie pozostawili na kierującym suchej nitki. Nie chodzi tylko o niedozwolony manewr, ale też o jego wiek.

Dyskusja na temat wieku kierowców często wraca. Niektórzy domagają się wprowadzenia obowiązkowych badań okresowych dla osób, które ukończyły 50 lat. Inni zaznaczają, że powinna zostać ustalona górna granica wieku, do jakiego można prowadzić auto.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Źródło: Planeta FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE