Tak wygląda fotelik dziecka po wypadku. Właściwe mocowanie może uratować życie

Tak wyglądało auto po wypadku
Tak wyglądało auto po wypadku fot. Facebook
Zmiażdżona maska, powyginana karoseria, potłuczone szyby – tak wygląda auto po dachowaniu. Powypadkową galerię zamieściła na swoim profilu mama trójki dzieci. Na fotografiach widać całkowicie zniszczony samochód, a w nim – nietknięty dziecięcy fotelik. Kobieta ma nadzieję, że zdjęcia przemówią do tych, którzy nadal uważają foteliki samochodowe za "zbędny luksus".

Darien mieszka w Irlandii i jest mamą dwóch uroczych dziewczynek i chłopca. W ubiegłym tygodniu jej mąż miał poważny wypadek samochodowy. Na szczęście – jak poinformowała Darien – mężczyzna jechał sam, wypadek przeżył i w niedługim czasie powinien wrócić do zdrowia.

Darien postanowiła udostępnić na Facebooku zdjęcia rozbitego auta. Wszystko po to, żeby zwrócić uwagę rodziców na przypięty z tyłu fotelik samochodowy, który w trakcie wypadku nawet nie drgnął.

– Zapraszam do dzielenia się, bo to doskonale pokazuje, jak ważny dla bezpieczeństwa twojego dziecka jest prawidłowy montaż fotelika. (...) Przednia opona pękła, samochód się przewrócił, przetoczył i wylądował na wielkim ogrodzeniu – czytamy pod galerią z wypadku.
Może uratować życie dziecka
– Foteliki samochodowe zostały zamontowane w aucie we wrześniu zeszłego roku i chociaż wszystko w samochodzie zostało całkowicie zniszczone, to fotelik nie przesunął się ani o cal. Jest tak solidnie przypięty jak wcześniej, jak przy instalacji 8 miesięcy wcześniej – napisała Darien i podkreśliła, że montażem fotelików w ich rodzinnym aucie zajmował się pracownik profesjonalnego punktu.

W Polsce co prawda nie istnieje zbyt wiele firm zajmujących się montażem fotelików w autach. Jednak w wielu sklepach, które mają foteliki w swojej ofercie, można poprosić o pomoc eksperta. Ten na pewno doradzi nam, jak odpowiednio i solidnie zamontować fotelik, żeby jak najlepiej chronił nasze dziecko.


– Nawet po tak przerażającej katastrofie, jak ta, fotelik samochodowy jest równie solidny jak pierwszego dnia. Zainstaluj fotelik dziecka przestrzegając przepisów dotyczących przewożenia dzieci, upewnij się, że pasy są odpowiednio zapięte, a twoje dziecko jest w nich wystarczająco bezpieczne. Prawidłowo zainstalowany fotelik może uratować życie twojego dziecka – zaapelowała do innych rodziców Darien.

Co ważne, fotelik w samochodzie Darien zamontowany był tyłem do kierunku jazdy. Taki montaż znacząco poprawia bezpieczeństwo dziecka. Mimo że prowadzona była w tej sprawie kampania informacyjna, większość rodziców nadal instaluje foteliki przodem do kierunku jazdy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE