"Chciałabym zaapelować do wszystkich mam" – Aneta Zając te słowa kieruje do każdej z nas

Aneta Zając została ambasadorką akcji „Mała pomoc, wielka radość”
Aneta Zając została ambasadorką akcji „Mała pomoc, wielka radość” materiały prasowe
Aktorka i mama zabrała głos w ważnej sprawie. Tych słów warto wysłuchać.


Aneta Zając aktorka i mama dwóch chłopców, ambasadorka kampanii „Mała pomoc, wielka radość” powiedziała nam, jak ważne są dla niej programy społeczne, które odmieniają los dzieci.

Skąd pomysł na udział w takiej akcji?

Zawsze, jeśli chodzi o akcje charytatywne, jestem nastawiona na tak. Staram się pomagać, jeżeli mam taką możliwość. Gdy dowiedziałam się o programie „Mała pomoc, wielka radość” ani chwili się nie zastanawiałam. To cudowna inicjatywa i popieram ją całą sobą. Sama mam dwoje dzieci i wiem, jak ważne dla każdej mamy jest spełnienie wszelkich potrzeb swoich pociech i zapewnienie im możliwości dobrego startu w dorosłość. Od razu pomyślałam, że z wielką przyjemnością zostanę ambasadorką takiej akcji i będę zachęcać ludzi do wzięcia w niej udziału. Chciałabym więc zaapelować do wszystkich mam, żeby włączyły się w ten program i pomyślały o tym, jak wielką radość mogą sprawić najmłodszym podopiecznym PCK, dzięki „małej pomocy” przy okazji codziennych zakupów.


Czy myślisz, że dzięki akcji uda się zmienić rzeczywistość tych dzieci?

Mam nadzieję, że tak. Ogromnym plusem tego programu jest to, że możemy się zaangażować przy okazji codziennych zakupów  –  wszyscy potrzebujemy proszku do prania, czy pasty do zębów. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, by wybrać te produkty, które pomogą przy okazji dzieciom. Osobiście uważam, że  pomaganie wiele daje nam samym. Sama też zrobiłam zakupy i przekazałam je do PCK. Radość była ogromna. Po obu stronach.

Psycholog Dorota Maciejec na konferencji inaugurującej akcję „Mała pomoc, wielka radość” powiedziała :
Dorota Maciejec
psycholog

Dla dzieci w wieku szkolnym podstawą do samooceny jest grupa rówieśnicza. To m.in. dzięki temu co się o nas mówi, młody człowiek kształtuje pozytywny bądź negatywny obraz samego siebie. Dzieci, które żyją w niedostatku, które różnią się w istotny sposób od innych, mogą stać się ofiarami wykluczenia społecznego. Dlatego zapewnienie dzieciom godnych warunków życia jest tak istotne dla ich prawidłowego rozwoju. W przeciwnym razie naraża się je na brak poczucia akceptacji, które jest jedną z ważniejszych potrzeb życiowych dzieci.

Jak uczysz swoje dzieci szacunku dla innych?

Nauka szacunku dla innych jest dla mnie bardzo ważna, choć nie jest łatwa. Jako mama tłumaczę swoim dzieciom, że każdy człowiek zasługuje na szacunek, bez względu na to z jakiej rodziny pochodzi, czy jest bogaty, czy biedny. Głęboko wierzę, że jak im się coś powtarza wiele razy i dodatkowo daje przykład własnym zachowaniem, to wychowa się ich na dobrych ludzi. Dzieci uważnie nas obserwują, patrzą, jak traktujemy innych. Z tego przecież czerpią przykład.


Jak dołączyć do akcji „Mała pomoc, wielka radość”?

Wszyscy klienci sklepów Carrefour, którzy do 26 czerwca kupią produkty P&G, takie jak pieluszki i chusteczki Pampers, produkty do pielęgnacji włosów (Head & Shoulders, Pantene i Aussie), produkty do pielęgnacji tkanin i domu (Ariel, Vizir, Lenor, Fairy, AmbiPur), produkty do higieny intymnej (Always, Naturella, Discreet), produkty do higieny jamy ustnej (Oral-B i Blend-a-med) oraz produkty Gillette, Gillette Venus i Old Spice, mogą przyczynić się do poprawy życia najmłodszych podopiecznych PCK.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE