Kpili z niej i dokuczali. Ta 9-latka zrobiła coś niesamowitego, a teraz jest inspiracją dla innych

Fot. screen z Twittera
Fot. screen z Twittera
Battlefrog Race to w dużym uproszczeniu 24godzinny bieg z przeszkodami. Choć teoretycznie może wziąć w nim udział każdy, jego ukończenie nie jest proste. Same zasady są mocno inspirowane treningami amerykańskich żołnierzy Marines i jednostek specjalnych SEALS. Cały wyścig to 36 mil czyli prawie 58 kilometrów, które zawodnik musi ukończyć w dobę. To nie tylko bieg, ale również pływanie, wspinanie po linach, czołganie pod drutem kolczastym przez błoto i skoki przez wysokie przeszkody.


Jedyną niepełnoletnią osobą, której udało się ukończyć wyścig jest 9-letnia Milla Bizzotto z Miami. Dziewczynka przez 9 miesięcy ćwiczyła 3 razy dziennie, 5 dni w tygodniu. Chodziła na siłownię razem ze swoim tatą. A wszystko to dlatego, że szkolni koledzy kpili z jej wyglądu. Twierdzili, że jest niewysportowana.
Po wygranej mówiła tak:
Milla Bizzotto

„Chciałabym zainspirować wszystkie osoby w moim wieku. Powiedzieć im, żeby zeszły z kanapy i zrozumiały, że są wyjątkowe, a dzięki temu mogą robić to co chcę i zostać kim tylko zechcą. By uwierzyły w siebie. Chciałam pokazać, że warto by dzieciaki wychodziły na świeże powietrze i tam się bawiły”

Według niej odpowiednia postawa sprawia, że zaczepki silniejszych wobec słabszych ustają, a do zaprowadzenia porządku nie potrzeba używać przemocy.
Na koniec dziewczynka dodała jeszcze, że chce być inspiracją dla pokolenia iPadów. Godne podziwu, prawda?

Źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć