Ale kosmos: 13-latka może wylądować na Marsie

13-latka z Luizjany ma dalekosiężne plany, żeby zostać pierwszym człowiekiem na Marsie
13-latka z Luizjany ma dalekosiężne plany, żeby zostać pierwszym człowiekiem na Marsie fot. flickr / Linda Tarner / http://www.flickr.com/photos/goingslo/13868269025
Alyssa Carson z Luizjany ma dalekosiężne plany, żeby zostać pierwszym człowiekiem na Marsie. NASA przyznaje, że jest ona dobrym kandydatem.

Przygotowania ruszyły: przedmioty ścisłe przede wszystkim

Alyssa Carson ma 13 lat i na co dzień mieszka w Luizjanie. Właśnie ona była pierwszą osobą, która wypełniła zgłoszenie do programu NASA „Passport to Explore Space” i pierwsza uczestniczyła w obozie naukowym dla młodzieży na terenie Space Camps w USA, Kanadzie i Turcji. Alyssa przygotowuje się już do ewentualnej podróży w kosmos. Alyssa w szkole stawia przede wszystkim na przedmioty ścisłe. Duży nacisk kładzie też na naukę języków: hiszpańskiego, francuskiego, chińskiego i tureckiego.
Podróż trwająca 520 dni
Według przewidywań naukowców pierwszy lot bezzałogowy na Marsa może się odbyć w 2035 roku. Kiedy w podróż na Czerwoną Planetę może wybrać się Alyssa? Badacze przewidują, że może się to stać już dwa lata później. Alyssa będzie miała wtedy 37 lat. Sama podróż z Ziemi na Marsa i z powrotem potrwa 520 dni. Pierwsze eksperymenty przed taką podróżą odbyły się już w moskiewskim Instytucie Problemów Medyczno-Biologicznych, gdzie zakończył się eksperyment „Mars 500”. Sześciu ochotników pochodzących z Rosji, Francji, Włoch i Chin przeprowadziło ponad 100 eksperymentów i dokonało wirtualnego wyjścia na powierzchnię Marsa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE