Jedna wizyta u kosmetyczki i całe lato bez makijażu. Efekty są spektakularne!

Agnieszka Miastowska
To, że wakacje są czasem odpoczynku, brzmi jak wyświechtany frazes. Niewiele osób poza uczniami czy studentami ma szansę cieszyć się luzem dwa miesiące. Jednak są zabiegi, dzięki którym właśnie przez ten czas będziesz mogła cieszyć się odpoczynkiem ... od makijażu! Poznaj zabiegi kosmetyczne, dzięki którym twoje rzęsy będą długie, a brwi ciemne, a ty zaoszczędzisz cenny czas, który w wakacje przeznaczałaś na makijaż.
By twoja twarz wyglądała pięknie i świeżo spróbuj zabiegów kosmetycznych, które zastąpią makijaż. To henna pudrowa brwi i laminacja rzęs. unsplash.com
W lato chcesz dłużej pospać przed pracą, by chociaż tak poczuć, że wakacje trwają?
Nie masz ochoty w letnie upały czuć spływającego po twarzy podkładu i oglądać w lusterku "oczu pandy"? Jesteś na urlopie i nie masz zamiaru zaczynać poranku od makijażu w namiocie?

Najprostsze rozwiązanie: brak makijażu. Jednak jeśli chcesz jednocześnie czuć wygodę, zaoszczędzić czas, ale także wyglądać na pomalowaną i świeżą, spróbuj zabiegu henny pudrowej i laminacji rzęs.

Przedstawiamy krótki poradnik — wszystko, co musisz wiedzieć o tych zabiegach, zanim ich spróbujesz na podstawie wiedzy kosmetolożki Izabelli Koc z salonu Dream of Beauty.

Czym jest zabieg henny pudrowej brwi?

Henna pudrowa jest upiększającym zabiegiem kosmetycznym, który podkreśla kolor i kształt brwi. Henna to naturalny preparat dzięki, któremu brwi są nie tylko podkreślone, ale również odżywione.


Zabieg wykonuje się, nakładając hennę wymieszaną ze specjalnym oksydantem za pomocą pędzelka. Przed nałożeniem henny, za pomocą linijki i białej pasty wykonuje się dokładny rysunek brwi, tak aby kształt ich był idealny — wyjaśnia kosmetolog.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są od razu zauważalne. Brwi są wyraźnie podkreślone i równe. Mają idealny kolor, dobrany do karnacji i koloru włosów. Nieestetyczne przerwy we włoskach są wypełnione, brwi wyglądają jak starannie pomalowane.

Dla kogo?

Kosmetolożka wskazuje, że najbardziej skorzystają na nim osoby, których brwi są nierówne, jasne oraz nieokrzesane. Jednak jest to właściwie zabieg dla każdego, naprawdę niewiele osób ma naturalnie gęste, ciemne i wypełnione brwi.

Po hennie nie trzeba używać cieni, pomady czy kredek do podkreślenia ich, dlatego jest to idealna alternatywa dla osób, które nie lubią, nie potrafią albo nie mają czasu zadbać o swoje brwi.

Dla kogo nie?

Przeciwwskazaniem do henny pudrowej są stany zapalne oczu czy okolic brwi, zapalenie spojówek, choroby skórne, otarcia, opuchnięcia oczu, alergia na hennę, niedawno przebyte zabiegi złuszczające.

Należy również pamiętać, że zabiegu nie powinny stosować osoby, które są alergikami i mają uczulenie na hennę roślinną.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu utrzymują się 4-6 tygodni. Najkrócej henna utrzymuje się na skórze, około 2 tygodnie, natomiast na włoskach nawet do 6 tygodni. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg. Oznacza to, że jeden lub dwa zabiegi henny wystarczą nam tak naprawdę na całe wakacje, a czas i wygoda są naprawdę bezcenne.

Gdzie i za ile?

Koszt zabiegu henny pudrowej waha się od 60 do nawet 120 zł. Wszystko zależy od jakości produktów wykorzystanych do tego zabiegu oraz od lokalizacji salonu kosmetycznego. Hennę pudrową wykonuje osoba po odpowiednim przeszkoleniu, najczęściej jest to stylistka rzęs, makijażystka, kosmetyczka.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem henny pudrowej dobrze jest nawilżać skórę w miejscu wykonywania zabiegu, ponieważ skóra nie może być przesuszona. Skutkowałoby to nieutrzymaniem się efektów oraz złym zapigmentowaniem preparatu.

Po zabiegu nie należy przez 24 godziny nakładać żadnych innych preparatów na brwi, chodzić na basen saunę czy solarium. Przestrzeganie tych zasad przedłuży efekt zabiegu.

Równie ważną oprawką naszych oczu są rzęsy. O ile brwi możemy sami wypełnić pomadą to rzęsy, nawet pomalowane dobrym tuszem i podkręcone zalotką nie utrzymają swojego skrętu zbyt długo. Z pomocą przychodzi laminacja i lifting rzęs.

Na czym polega zabieg liftingu i laminacji rzęs?

Laminacja i lifting rzęs polega na podkręceniu, odżywieniu i odbudowaniu naszych naturalnych rzęs. Jest to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg dla osób, które mają proste oraz jasne rzęsy, tłumaczy kosmetolog.


Laminacja krok po kroku

Zabieg zaczyna się od oczyszczenia i zabezpieczenia oka. Następnie nakładany jest silikonowy wałeczek, dobierany jest odpowiedni rozmiar do długości rzęs. Potem należy nałożyć odpowiednią ilość preparatu do liftingu.

Kolejnym etapem jest zmycie preparatu i laminacja, czyli nałożenie wartościowej odżywki — olejku keratynowego. Dzięki niemu rzęsy będą odbudowane i nawilżone. Na koniec nakłada się hennę czarną w celu koloryzacji rzęs.

Efekty jak się patrzy

Efekty liftingu i laminacji rzęs widoczne są od razu po zabiegu. Rzęsy są pogrubione, podkręcone i wyraziste. Mają idealny czarny kolor. Na efekt odbudowy i zrostu rzęs, należy poczekać 2-3 tygodnie, aż preparat zacznie działać.

Dla kogo?

Lifting i laminacja rzęs przeznaczona jest dla kobiet, których rzęsy rosną w linii prostej, są cienkie, rzadkie i trudno zmienić to przy pomocy zalotki i tuszu.

Ile się utrzymuje?

Lifting i laminacja rzęs utrzymuje się od miesiąca do dwóch, dlatego należy powtarzać w go odstępie 5 — 6 tygodni.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są przede wszystkim infekcje i niedyspozycje oczu (jęczmień, zapalenia spojówek, alergie), ale też choroby przewlekłe.

Zabieg liftingu i laminacji rzęs można wykonywać przez cały rok, bez względu na porę roku. Zabiegu nie powinno się wykonywać, jeśli występują przeciwwskazania lub alergie.

Przed zabiegiem liftingu i laminacji rzęs nie powinno się stosować odżywek do rzęs. Należy odstawić je na minmum 2 tygodnie przez zabiegiem.

Po zabiegu liftingu i laminacji rzęs należy przez 48 godzin unikać kontaktu z wodą, nie można korzystać z solarium, sauny. Nie należy malować rzęs tuszem. Po dwóch dniach nie ma już żadnych przeciwwskazań do czynności wymienionych wyżej.

Ile kosztuje?

Koszt zabiegi liftingu i laminacji rzęs to 100 —160 zł. Koszt zależny jest od lokalizacji danego salonu oraz rodzaju preparatów, na których wykonywany jest zabieg.