Umówmy się, nikt nie ma idealnej cery, nawet zbilansowana dieta i dobre kosmetyki nie uchronią nas przed małymi niedoskonałościami. Każda z nas kiedykolwiek borykała się z zaskórnikami, wypryskami czy wągrami w okolicach nosa. Na te zmiany nie pomogą jednak zwykłe kosmetyki, warto zafundować swojej cerze profesjonalny zabieg oczyszczający, który odnowi i nawilży naskórek, czyli peeling kawitacyjny. Sprawdź koniecznie, na czym polega!
Zabieg ten polega na usunięciu martwego naskórka i nadmiaru sebum za pomocą ultradźwięków. — Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalistycznej szpatułki. Skórę zwilża się wodą lub tonikiem oczyszczającym, tworząc mikroskopijne pęcherzyki, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych pękają.
Dzięki temu rozbijane są martwe komórki naskórka, skóra pozbawiona jest sebum i zanieczyszczeń — tłumaczy kosmetolog Izabella Koc z salonu Dream of Beauty.
Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?
Dzięki niemu skóra jest oczyszczona, pozbawiona zaskórników, promienna, wygląda zdrowiej i młodziej. — Co więcej, wszystkie kosmetyki, które używane są po zabiegu, lepiej się wchłaniają, przez co mamy gwarancje mocnego nawilżenia — dodaje kosmetolog.
Dla kogo jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest skierowany do każdego rodzaju cery, ponieważ nie jest to zabieg inwazyjny. Jednak Izabella Koc podkreśla, że celem zabiegu jest oczyszczenie i złuszczenie zrogowaciałego naskórka, więc zabieg najlepiej sprawdzi się przy skórach tłustych, łojotokowych i mieszanych.
Uwaga na skórę wrażliwą!
Zabieg peelingu kawitacyjnego najmniej korzystny jest dla skór naczyniowych i wrażliwych. — Zabieg poprzez zastosowanie ultradźwięków, pobudza skórę, natomiast skóra naczyniowa lubi być wyciszona.
Jeśli zabieg wykonany jest delikatnie i zastosowana jest odpowiednia maseczka łagodząca po zabiegu, nie jest to przeciwwskazanie — wyjaśnia kosmetolog.
Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?
Zabieg peelingu kawitacyjnego najlepsze efekty przynosi po zastosowaniu całej serii. Seria zabiegowa to około 4-5 zabiegów w odstępach 2 tygodni.
— Jeśli chcemy utrzymać efekt oczyszczonej i zdrowej skóry taka seria zabiegowa powinna być wykonywana przynajmniej raz lub dwa razy w roku. Można również wykonywać zabieg raz w miesiącu dla podtrzymania efektów — zwraca uwagę Izabella.
Przeciwwskazaniem do zabiegu peelingu kawitacyjnego jest przede wszystkim rozrusznik serca, implanty metalowe, ciąża, karmienie piersią, osteoporoza, padaczka, choroby tarczycy, nowotwory, zakażenia skóry.
Jak się przygotować do peelingu kawitacyjnego?
Kosmetolog tłumaczy, że skóra nie wymaga szczególnego przygotowania do peelingu. Najlepiej na zabieg przyjść już bez makijażu.
Natomiast bezpośrednio po zabiegu nie należy wykonywać makijażu. Latem skóra powinna być chroniona kremem z filtrem 50 spf.
Gdzie wykonać peeling kawitacyjny?
Zabiegi kosmetyczne takie jak peeling kawitacyjny powinny być wykonywane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym najlepiej przez kosmetologa. — Jest to gwarancja bezpieczeństwa i spektakularnych efektów — tłumaczy kosmetolog.
Ile kosztuje peeling kawitacyjny
Koszt zabiegu waha się w granicach od 90 do 180 zł. Zależy on od rodzaju kosmetyków, na jakich wykonywany jest zabieg oraz od zużycia specjalistycznych preparatów potrzebnych do danego rodzaju skory.