Porto w Portugalii
LOT leci do Portugalii. Turyści już zacierają ręce na tanie city breaki i plaże. fot. Unsplash.com

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły długo wyczekiwane bezpośrednie połączenie z Warszawy do Porto, drugiego co do wielkości miasta Portugalii. Nowa trasa z Lotnisko Chopina w Warszawie będzie działać przez cały rok, z większą częstotliwością w sezonie letnim. Loty mają trwać około 4 godzin.

REKLAMA

Nowa trasa LOT: Warszawa – Porto

Polskie Linie Lotnicze LOT oficjalnie uruchomiły bezpośrednie połączenie między Warszawą a Porto. To drugi portugalski kierunek w siatce przewoźnika, po Lizbonie.

Loty wystartowały 26 maja z Lotniska Chopina w Warszawie. W sezonie letnim rejsy będą wykonywane 5 razy w tygodniu, a zimą 4 razy.

Podróż do Porto zajmuje średnio około 4 godzin i 5 minut. Lot powrotny jest nieco krótszy i trwa około 3 godziny i 45 minut. Połączenie będzie dostępne przez cały rok, co zwiększa jego atrakcyjność zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących służbowo.

Duże zainteresowanie Portugalią

Jak podkreślił Robert Ludera z LOT, Portugalia od lat cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. W 2025 roku współczynnik wypełnienia rejsów do Lizbony przekroczył 86%. Nowy kierunek ma więc solidne podstawy, by szybko zyskać popularność wśród pasażerów.

Na trasie Warszawa–Porto latają już także Wizz Air oraz Ryanair. Oznacza to, że pasażerowie mają większy wybór przewoźników i cen. Wejście LOT na ten kierunek może zwiększyć konkurencję i jednocześnie poprawić dostępność lotów.

Polskie Linie Lotnicze LOT przewiozły w 2025 roku 11,7 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 9,4% rok do roku. W marcu z usług linii skorzystało ponad 900 tys. osób.

Przewoźnik, działający od 1929 roku, pozostaje jedną z najstarszych linii lotniczych na świecie i dynamicznie rozwija swoją siatkę połączeń.

Nowe połączenie do Porto na pewno ucieszy wiele osób. Europejskie kierunki na "city break" nadal mają ogromny potencjał w Polsce. Dla rodzin i podróżnych to realne ułatwienie planowania wyjazdów bez przesiadek. Jednocześnie rosnąca konkurencja na tej trasie może przełożyć się na bardziej dostępne ceny biletów.

Źródło: fakt.pl

Napisz do mnie na maila: anna.borkowska@mamadu.pl