Nie możesz schudnąć z ud? Po 18 latach badań wiadomo, że ma to swoje plusy!

Zdrowiej jest mieć tłuszcz w okolicach ud niż brzucha
Zdrowiej jest mieć tłuszcz w okolicach ud niż brzucha Gratisography
O tych badaniach z pewnością nie można powiedzieć, że są "kolejnym wymysłem amerykańskich naukowców" – trwały bowiem aż 18 lat i zostały przeprowadzone na grupie 2500 kobiet. Ich wyniki zostały wreszcie opublikowane w kardiologicznym czasopiśmie naukowym European Heart Journal.


Wszystkie badane osoby miały indeks BMI mieszczący się w normie. Kobietom zmierzono obwód ud i talii, po czym podzielono je na grupy pod względem otrzymanych wielkości. Po 18 latach porównano ich wyniki zdrowotne.

202 kobiety miały udar, 105 zawał, a 16 przeżyło zarówno zawał, jak i inny problem związany z chorobą wieńcową serca. Ich problemy powiązane były z typem budowy ciała.

Najzdrowsza budowa "gruszki"
Naukowcy doszli do wspólnego wniosku, że ogólna zawartość tłuszczu w organizmie nie ma wpływu na występowanie chorób sercowo-naczyniowych – taki wpływ ma jedynie tłuszcz gromadzący się na brzuchu.

I właśnie te osoby, które tyją w okolicach brzucha (choć ogólną wagę mają w normie!) chorują trzy razy częściej, nawet jeśli prowadzą zdrowszy tryb życia niż ich palące papierosy koleżanki z tłuszczem na biodrach, pośladkach czy nogach.Nie tyczy się to wyłącznie chorób sercowo-naczyniowych, ale również miażdżycy, wysokiego poziomu cholesterolu i insuliny.

Wyniki pokazują więc jednoznacznie, że kobiety z figurą "gruszki" mają najmniejsze szanse na zachorowanie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...