NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Lekcję ze strajku dzieci wyciągną na całe życie. Choć nie jest to matematyka ani j. polski
  "Nygusy" i roszczeniowcy? Rodzice, będziecie odpowiedzialni za najgorszy efekt strajku

  Strajk nauczycieli trwa, a rodzice gorączkowo omawiają niemal każdy związany z nim wątek. Na istotny aspekt strajku – o którym jednak zdecydowanie mówi się zbyt mało – zwróciła uwagę blogerka parentingowa, Marta Świerczyńska. Przyklasnęło jej kilkudziesięciu rodziców i... całe MamaDu.

 • Czasem subtelna reakcja jest dla wszystkich bardziej komfortowa niż pomoc polegająca na dążeniu do konfrontacji
  Jeden prosty gest, który może wiele zmienić. Ten film pokochały kobiety na całym świecie

  Zdarzyło ci się, że podczas podróży komunikacją miejską poczułaś na sobie czyjś natarczywy wzrok? Pozornie nic złego się nie wydarzyło, ale czułaś się nieswojo i niekomfortowo, bo mężczyzna, który cię nim obdarzał, nic sobie nie robił z twojego braku zainteresowania czy posłanego zirytowanego spojrzenia? Prosiłaś w duchu, żeby facet w końcu wysiadł z tego autobusu albo przynajmniej przestał się na ciebie gapić?

 • Czerolatka jest fanką Lego. Nie spodobał jej się jednak brak postaci kobiecych
  Rozczarowana 4-latka wysłała list do Lego. Firma zareagowała błyskawicznie

  Czy czterolatka może zmienić chociaż wycinek swojej rzeczywistości? Okazuje się, że tak – i chyba w tym przypadku nie ma znaczenia, że jest córką znanego brytyjskiego aktora. Dziewczynka przeczytała bowiem najnowszy numer "Lego Magazine" i – nieusatysfakcjonowana tym, co znalazła w środku – postanowiła wysłać do firmy specyficzną prośbę.

 • Polki chcą bezpiecznej i legalnej aborcji
  Najnowszy sondaż dotyczący aborcji pozytywnie zaskakuje. To rekordowy wynik

  Wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez firmę "Kantar" dla "Gazety Wyborczej" są dość zaskakujące, choć – w czasach panoszącej się konserwatywnej narracji – podnoszące na duchu. Okazuje się bowiem, że aż 58 proc. dorosłych Polek i Polaków jest za prawem do aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży, a tylko 35 proc. osób jest temu przeciwnych.

 • Prezydent Duda sam zaprosił przedstawicielki samotnych matek na spotkanie
  "75 złotych nie załatwia sprawy". Rozmawialiśmy z samotną matką, która dziś spotka się z Dudą

  Anna Lose samotnie wychowuje trójkę dzieci. Dziś – razem z drugą samotną mamą, Dorotą Ostrowską – spotka się "w sześć oczu" z prezydentem Andrzejem Dudą. Będą rozmawiać o zmianach w prawie, które ich zdaniem są samotnym matkom niezbędne. I liczą na sukces.

 • Przed ósmoklasistami jeszcze trzeci dzień egzaminów
  Ósmoklasiści musieli odbyć rytuał religijny przed egzaminem. "Może jeszcze zbierają na tacę?"

  Z różnych stron Polski docierają do nas sygnały, że przed egzaminem ósmoklasisty uczniowie mieli odmówić modlitwę. Wierzący uważają, że to "nikomu przecież nie zaszkodzi", niewierzący uważają, że miejsce kultu religijnego jest w kościele i na lekcjach religii, a publiczne modlitwy w świeckiej placówce noszą znamiona naruszenia Konstytucji.

 • Niektóre z nas mają kompleksy ze względu na rozmiar czy kształt piersi. Jest jednak wiele osób w znacznie gorszej sytuacji
  Naprawia piersi i "nie wyobraża sobie robić tego za pieniądze". 2 tys. osób udostępniło jej post

  Najpierw jest diagnoza – trauma pierwsza. Potem leczenie i mastektomia – trauma druga, bo nawet jeśli pokonasz nowotwór i dosłownie wygrywasz życie, to nie czujesz się bez piersi w pełni kobieca. Biust możesz sobie oczywiście zrekonstruować – co również wiąże się z długotrwałym bólem, brakiem możliwości spania na brzuchu i podniesienia chociażby laptopa. A kiedy w końcu twoje ciało przypomina to sprzed choroby, jest jeszcze do załatwienia jedna sprawa. Odtworzenie sutków, na które nie każda kobieta się decyduje.

 • Po odstawieniu lub rozpoczęciu przyjmowania hormonów twój pociąg do partnera może się zmienić
  "Ale ciacho!". Zaskakujący wpływ pigułek antykoncepcyjnych na to, jakich mężczyzn wybieramy

  Od dawna wiemy, że hormony płciowe decydują o tym, jakich mężczyzn kobiety uważają za atrakcyjne. Udowodnił to już w 1995 roku tzw. test spoconego podkoszulka. Kobiety wąchały dwudniowy zapach nieznajomych mężczyzn i miały wskazać, który z nich wydawał im się najbardziej kuszący.

 • Wyniki poznamy 14 czerwca
  Porozmawialiśmy z ósmoklasistami po egzaminie. "Zaskoczyła nas lektura"

  Dziś, w ósmym dniu strajku nauczycieli, rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Jak poinformowała minister Zalewska, podeszło do niego aż 377 tysięcy uczniów w prawie 13 tysiącach szkół i nie wiadomo na razie o żadnej placówce, w której egzaminy by się nie odbyły. – Ten egzamin był dużo łatwiejszy niż wszystkie próbne – ocenia ósmoklasistka z Warszawy, która dzisiejszej części z języka polskiego bała się najbardziej.

 • Tak wyglądają niekiedy niedzielne wieczory
  Syndrom WAS pojawia się w piątek, a swoje apogeum osiąga w niedzielę. Dotyczy wielu z nas

  Życie od weekendu do weekendu nie jest obce tym, dla których poniedziałek jest dniem znienawidzonym, a piątkowe popołudnie – najlepszym czasem z możliwych. To oczywiście stereotyp, ale wcale nie daleki od prawdy. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich weekendy są wspaniałe, a syndrom stresu weekendowego dotyczy całego mnóstwa osób. Nie tylko tych, którzy mają na tyle nieciekawą sytuację w domu, że wolą uciekać do pracy.