NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Jeśli borykasz się z problemami, posłuchaj tych piosenek!
  11 piosenek o kondycji psychicznej. Dają moc i poczucie, że nie jesteś sam!

  Są tacy, którzy "na poprawę humoru" polecają piosenki skoczne, słoneczne i wesołe. Czasem jednak bardziej działają na nas te, z którymi możemy się utożsamić. Jeśli masz depresję, zaburzenia lękowe, nerwicę czy problemy z odżywianiem potrzeba ci przede wszystkim leków i terapii. Ale muzyka, w której artyści zwierzają się ze swoich problemów ze zdrowiem psychicznym pomoże ci przynajmniej uświadomić sobie, że nie jesteś sam. A to już coś!

 • Pracownicy IKEA, którym urodziło się dziecko, mogą liczyć na dodatkowy 4-tygodniowy urlop
  Oto jak IKEA ułatwia życie młodym ojcom. Wywiad z Michałem Pióro

  Model ojca, który zarabia na rodzinę, a w domu niespecjalnie "wtrąca się" w wychowanie dzieci (i co najwyżej służy matce jako straszak dla nieposłusznego brzdąca) słusznie już przemija. Ojcowie nie chcą już tylko mieć rodzinę, chcą w niej na 100 procent być. Warunki socjoekonomiczne przeciętnej rodziny rzadko jednak na to pozwalają, dlatego inicjatywę IKEA – która ma sprawić, żeby ojciec nawiązał więź z dzieckiem i miał dla swojej rodziny więcej czasu – można uznać za rewolucyjną.

 • Im częściej je jesz, tym bardziej masz na nie ochotę
  Cały tydzień jedli tylko frytki, burgery i gofry. Nie spodziewano się, że zmiany zajdą w ich mózgach

  Na pewno wiele razy słyszałaś, że "najgorszy jest pierwszy tydzień bez słodyczy", a później już z górki. Teraz te obiegowe opinie potwierdzili australijscy naukowcy, z których badań wynika, że już tydzień śmieciowego jedzenia wystarczy, by uszkodzić część mózgu (hipokamp) odpowiadający m.in. za uczucie sytości. Hipokamp jest jednak w stanie się "zregenerować", a zatem tydzień bez śmieciowego jedzenia przywraca go (prawdopodobnie) do normy.

 • Joannę Brodzik lubimy chyba wszyscy. Teraz dała nam dodatkowy powód do sympatii
  "Nie kocham dzieci jednakowo". Joanna Brodzik zadała kobietom jedno pytanie, odpowiedzi miażdżą

  "Często wstydzę się, że jestem niewystarczająca taka jaka jestem. W okrutnym, bezlitosnym świecie Instagrama i wiecznie szczęśliwych fotek, czuję, że to co mówię, jest ważne. Według obowiązującego kanonu powinnam w miesiąc po urodzeniu bliźniaków wskoczyć na ściankę i mieć idealnie równe dwie piersi. Nie mam "– napisała na Instagramie Joanna Brodzik. Tym samym zainicjowała bardzo ważną akcję.

 • Ten film przyciągnął już ponad milion widzów
  Wiesz, kim są "znikające dzieci"? Ten poruszający film otworzy oczy rodzicom

  Uważasz, że twoje dziecko ma wszystko, a jednak "zamierza wpędzić cię do grobu"? Masz problemy ze zbuntowanym nastolatkiem, ale przynajmniej twoja druga pociecha nie sprawia żadnych problemów? Słyszałaś o depresji i samobójstwach wśród młodych, ale sądzisz, że twojej rodziny nie mają prawa one dotyczyć? Obejrzyj najnowszy film Reżysera Życia, który króluje na polskim YouTubie – jest numerem 2. w Karcie na Czasie.

 • Zazdrość jest uczuciem, z którym nieustannie walczymy. A jednak jest potrzebna
  Wkurzasz się, kiedy on patrzy na inną? Zapytaliśmy eksperta, czy powinniśmy wstydzić się zazdrości

  Nie ma na świecie osoby, która nigdy nie poczuła igiełki zazdrości – nawet socjopaci nie są tego uczucia pozbawieni. Mimo to na ogół postrzegamy zazdrość za uczucie negatywne i miewamy związane z nią poczucie winy, a dodatkowy żarzący się węgielek do tego pieca dorzucili teraz amerykańscy naukowcy. Twierdzą bowiem, że zazdrość ma olbrzymi wpływ na nasze interakcje społeczne nawet z tymi osobami, którym akurat nie zazdrościmy!

 • Ten film powinien zobaczyć każdy. Choćby po to, by porozmawiać z dzieckiem na jego temat
  Ten film obejrzało już 13 mln osób. Za prześladowanym 9-latkiem wstawia się cały świat

  Mama 9-latka udostępniła emocjonalny wybuch swojego syna w mediach społecznościowych. Chciała pokazać rodzicom i nauczycielom, ile szkód wyrządzili prześladowcy – nie przestępcy, a tak zwane "zwykłe dzieci" – którzy uznali, że skoro chłopiec cierpi na achondroplazję (znaną powszechniej jako niskorosłość lub karłowatość), mają prawo go gnębić.

 • Który z 3 snów przydarza ci się najczęściej?
  Masz dziwne sny i koszmary? Ich rodzaj zależy od płci i... wykonywanego zawodu

  Każdy z nas miewa dziwno-straszne sny, które najczęściej zapamiętuje bardziej niż te przyjemne. Co więcej, wielu z nas kojarzy sen, który przydarzył nam się więcej niż raz. Amerykański producent materacy przebadał 2000 osób, żeby dowiedzieć się, jakie sny powtarzają się najczęściej i okazało się, że... wpływa na to płeć i wykonywany zawód śniącego.

 • Nigdy nie wylewaj oleju do zlewu!
  Co zrobić z olejem po smażeniu? Tego patentu na pewno nie znacie!

  Pytanie o to, "co robisz ze zużytym olejem roślinnym", krąży po sieci jak biegacz dookoła olimpijskiego boiska. Najpierw pojawiło się na facebookowych grupach poświęconych ekologii, jedzeniu i sprzątaniu, potem – na grupach kobiecego wsparcia, rodziców nastolatków czy miłośników celebrytów. Co chwilę wraca, bo odpowiedzi często użytkowników nie satysfakcjonują. A są naprawdę proste!

 • Usypianie na ogół nie należy do najbardziej ulubionych czynności
  Starsza pani podeszła do młodego ojca. Opisana przez blogerkę rozmowa przybrała nieoczekiwany obrót

  Nie bierz na ręce, bo się przyzwyczai. Nie bądź na każde zawołanie, bo się nauczy i nie będziesz mieć życia. Popłacze, popłacze i w końcu zaśnie, nie zrywaj się tak, dopij tę kawę w spokoju. Przestań go tak kołysać, bo ci ręka przez następnych kilka lat zdąży odpaść! Znane? Na pewno. Lubiane? Oby nie! Historia, którą opisała blogerka Magdalena Boćko-Mysiorska dobitnie uświadomi wam dlaczego.