Tego Wasze dzieci nie dowiedzą się w szkole. Zaskocz je niesamowitymi faktami o zwierzętach

Zdziwienie pierwszym krokiem do nauki!
Zdziwienie pierwszym krokiem do nauki! Fot. / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nudzi Wam się z dziećmi? Przeczytajcie to! Dajemy MamaDową głowę, że “wow” pojawi się nie raz. Na początek o zwierzętach.

Jeśli ośmiornica jest bardzo głodna to potrafi zjeść swoją własną mackę.

Strusie biegają szybciej niż konie, a strusie samce ryczą zupełnie jak lwy

Na każdym hektarze lasu i łąki żyje przeciętnie 110 tysięcy pająków. Gdyby przeciętny człowiek – 1,75 cm – potrafił skakać jak pchła (200x własna wysokość) to jednym skokiem przeskakiwałby Pałac Kultury (i jeszcze zostałoby mu ponad 100 metrów luzu).

Słonie potrafią wyczuć wodę z prawie pięciu kilometrów. Zęby bobrów nigdy nie przestają rosnąć. Gdyby bobry nie ścierały ich o drzewa to w końcu umarłyby z głodu, bo zęby zasłoniłyby otwór gębowy.

Mrówki nie mają płuc, tlen pobierają poprzez małe otwory w całym ciele. Gdyby zsumować wagę wszystkich mrówek na całym świecie, to byłaby ona większa niż waga wszystkich ludzi.

Ostrygi mogą zmieniać płeć.

Jeśli ślimak straci oko, to wyrośnie mu nowe. Humbaki (takie wieloryby) wydają najgłośniejsze dźwięki spośród wszystkich żywych stworzeń.
Każdy pies ma unikalny odcisk nosa.

Najwolniejszą rybą jest konik morski – pływa z prędkością nieco większą niż metr na godzinę.
Świnie rozmawiają ze sobą. Naukowcom udało się zidentyfikować już 20 świńskich okrzyków – od przywoływania do “jestem głodna”.


Kolibry to jedyne ptaki, które potrafią latać do tyłu.

Ciało dorosłego człowieka składa się z dwóch kilogramów bakterii.

W czasie całego życie człowiek produkuje średnio 38 tysięcy litrów śliny. To wystarczyłoby do zapełnienia ponad dwóch dużych basenów ogrodowych. Dzieci mają więcej kości niż dorośli. Człowiek rodzi się z około 300 kośćmi, ale gdy dorasta ma ich ok. 260. W czasie życia niektóre małe kości łączą się ze sobą w większe.

Krowy mają cztery żołądki.

Każda zebra ma inny układ pasków na ciele.

w Australii żyje dwa razy więcej kangurów niż ludzi. Słonie to jedyne ssaki, które nie potrafią skakać.

Karaluch może przeżyć kilka tygodni pozbawiony głowy. W końcu umiera… z głodu.

Jeżyki mogą spędzić w powietrzu nawet trzy lata bez przerwy. W locie zbierają pożywienie, piją krople deszczu i śpią, szybując z wiatrem na dużej wysokości (do 2,5 km).

Pamięć złotej rybki trwa trzy sekundy. Ślimaki mogą spać trzy lata.

Bo bycie naukowcem jest extra!
Ciekawe? Pewnie, że ciekawe. A przy okazji cudowna okazja, że powiedzieć/przypomnieć, że bycie naukowcem jest super! Nigdy nie wiadomo, co popycha człowieka do wyboru zawodu – może właśnie cztery krowie żołądki albo odrastające oko ślimaka okażą się przełomowe...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE