NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Zamachy w Paryżu i niewinna, dziecięca zabawa w wojnę. Jak rozmawiać z dziećmi o terrorystach?

  Zamach terrorystyczny w Paryżu jest głównym tematem w mediach - od prawa do lewa, od internetu po radio, wszyscy mówią o zabijaniu, krzywdzeniu i uzbrojonych napastnikach. Jakby się człowiek nie starał, to większe lub mniejsze okruchy tych informacji wpadną do dziecięcego oka lub ucha. I nie ma co się łudzić, że dziecko nie zrozumie albo nie będzie pamiętało - swoje zrozumie, choć niekoniecznie to, co rodzice by chcieli.

 • Flickr / [url=http://skroc.pl/2fcfe]Jeremy Keith[/url] / [url= http://goo.gl/OOAQfn]CC BY[/url] Życzliwy dziecku pracodawca to marzenie...
  Gdzie ci pracodawcy, czyli o jakiej pracy marzą mamy

  Gdyby była nagroda Kobiecy Pracodawca Roku, to nie zdobywałby jej nikt. Nie ma w Polsce (i świecie?) chyba takiej firmy, która sprostałaby wszystkim marzeniom młodych matek. W skrócie: musiałaby być to instytucja dająca dużo, a jednocześnie bardzo wyrozumiała. Taka, w której nie rządzą tabelki excelowskie, ale empatia i wyrozumiałość. Spółka rozumiejąca, że cele firmy są tak samo ważne, jak grypa dziecka oraz pozwalająca na dowolne kształtowania swoich godzin pracy. Również ich zmniejszanie.

 • Flickr / [url=http://goo.gl/jfQrLO]Carissa Rogers[/url] / [url= http://goo.gl/OOAQfn]CC BY[/url] Gry mogą pomóc dzieciom w nauce czytania
  Gry, które NAPRAWDĘ pomagają się nauczyć czytać

  Jedną z najgorętszych potyczek w świecie rodzica jest ta, która dotyczy gier. Front walk przebiega zawsze w tym samym miejscu – rodzice uważają, że dziecko gra za dużo, a dziecko uważa, że gra zdecydowanie za mało. Na szczęście jest grupa gier – planszowych i komputerowych – które, niczym gołąbek pokoju, potrafi wprowadzić rozejm w zwaśnionych armiach. To gry edukacyjne. Niektóre NAPRAWDĘ pomagają się dzieciom czegoś nauczyć.

 • Fot. Flickr / [url=http://skroc.pl/e90d3]Sam Churchill[/url] / [url= http://goo.gl/OOAQfn]CC BY[/url]
  Klucz do bogactwa, czyli co robią najbogatsze Polki

  Dobra i zła wiadomość. Dobra – kobiety mogą się dorobić w biznesie setek milionów złotych. Zła – nie do końca wiadomo jak to zrobić. Przypatrując się biznesom najbogatszych Polek trudno znaleźć jakiś jeden klucz do finansowego sukcesu. Taką branżę, która kierowana kobiecą ręką zawsze znosi złote jajka. Jedno jest za to pewne – raczej nie będzie to zbrojeniówka.

 • Flickr / [url=http://skroc.pl/845fc]Artur Bergman[/url] / [url= http://goo.gl/OOAQfn]CC BY[/url]
  Szpitalne Centra Urazowe bez specjalistów dziecięcych

  Dzieci, które ucierpiały w wypadkach mają w Polsce problem w otrzymaniu szybkiej i fachowej pomocy. System tak zwanych centrów urazowych, które mają nieść natychmiastowy ratunek w nagłych przypadkach jest przygotowany do leczenia dorosłych – specjaliści dziecięcy nie są przewidziani w przepisach.

 • Flickr / [url=http://skroc.pl/71a4a]dadblunders[/url] / [url= http://goo.gl/OOAQfn]CC BY[/url] Powrót mamy do pracy nie jest łatwy dla reszty rodziny...
  Męska skrzynka przeżycia, czyli zestaw przetrwania na wypadek powrotu mamy do pracy

  Mam pomysł na biznes – jeśli ktoś chce, może sobie za darmo go wziąć. A mianowicie “skrzynka przeżycia”, czyli jakieś pudełko, które żona dawałaby mężowi tuż przed jej powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim. W skrzynce jest wszystko to, co pozwoli zdezorientowanemu mężczyźnie połapać się w nowej rzeczywistości.

 • Resort finansów chce uczyć gimnazjalistów, że trzeba płacić podatki

  Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Zdaje sobie z tego sprawę Ministerstwo Finansów, które chce, aby już w gimnazjach uczniowie dowiadywali się, czym są podatki i dlaczego należy je płacić. Młodzi ludzie, którzy dadzą się do tej idei przekonać najskuteczniej otrzymają w nagrodę tablety.

 • Ile warte są męskie obowiązki?
  Mężczyzna w domu wart więcej niż kobieta, czyli faceci też potrafią

  Chyba w końcu przyznam, że jest męski spisek i macie – Wy, kobiety – przechlapane. Moja redakcyjna koleżanka policzyła, że jak siedzicie w domu i zajmujecie się dzieckiem, to Wasza praca jest warta 6440 złotych. Trochę nie wiadomo, kto miałby to płacić, ale to nieważne. Ważne, że jakby się z mężem zamienili i to mężczyzna zostawałaby w domu, to musiałby zarabiać więcej. I to nie ja tak mówię, tylko matematyka.

 • Fot. Flickr / [url=http://skroc.pl/9b400]Tony Alter[/url] / [url= http://goo.gl/OOAQfn]CC BY[/url] Maminsynek musi być w ciągłym kontakcie z mamą
  Maminsynki i córeczki tatusia, czyli jak funkcjonuje małżeństwo we troje

  Ona – żona, o wszystko pyta swojego taty – jej mąż czuje się jak mężczyzna drugiej kategorii. On –mąż, jest w nieustającym kontakcie ze swoją mamą; jego żonę szlag trafia przy każdym kolejnym telefonie “do mamusi”, bo czuje się niepotrzebna. Małżeństwo z maminsynkiem, albo córeczką tatusia, to nieustająca walka o swoją pozycję w związku. Walka, która w większości przypadków skazana jest na przegraną.

 • Narkotyki są dla młodzieży łatwo dostępne
  Narkotyki dzieci powszednie, czyli co powinni wiedzieć rodzice

  Gdyby to był teatr, to byłoby tak: Na scenę wchodzą rodzice. Rodzic A: “Mój nastoletni syn nie kradnie, kąpie się codziennie i ma czyste paznokcie”. Rodzic B: “Moja nastoletnia córka nie przeklina, nie ma śladów po ukłuciach i dobrze się uczy”. Rodzice A + B chórem: “Więc w naszych domach nie ma problemu z narkotykami!”. Koniec przedstawienia. Nie ma oklasków, jest tylko śmiech. To rechocze rzeczywistość. I trochę jeszcze zgrzyta.