Dwaj tatusiowie i córeczka. Przez komentarze pod tym zdjęciem przecieramy oczy
Polska jest krajem, w którym wciąż społeczeństwo ma ogromny problem z tolerancją. Kiedy ludzie widzą u innych życiowe wybory, które odbiegają standardami od ich własnych, nagle się jeżą i narasta w nich agresja. Tak reagujemy niestety na wszystko, co nieznane i wciąż spotykane nie aż tak często. Teraz w sieci zawrzało z powodu pewnej fotografii.
Dwaj ojcowie i córka na spacerze
Piotr Pjotrowicz to użytkownik Twittera, który w opisie profilu sam pisze o sobie tak (pisownia oryginalna – przyp.red.): "jestem gejem bo padłem ofiarą propagandy lgbt oglądając Sylwester Marzeń". Mężczyzna na swoim profilu zamieszcza apele o tolerancję, prawa dla osób LGBT (skrót od angielskiego Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender), czyli ludzi z odmienną tożsamością seksualną niż heteroseksualna.
Wczoraj Piotr opublikował zdjęcie siebie z partnerem i dzieckiem, spacerujących po nadmorskim deptaku. Dookoła widać restauracje i stragany, a dwóch mężczyzn prowadzi za ręce idącą między nimi dziewczynkę. Podpis pod zdjęciem głosi: "Czy nie wyglądamy słodko?".
Post wywołał w sieci niemałą burzę. Pod tweetem rozpętała się prawdziwa dyskusja, w której argumentacja chwilami naprawdę jest poniżej pasa. Już nawet nie chodzi o nielogiczne komentarze o tym, że jedyna słuszna wersja rodziny to kobieta i mężczyzna, którzy mają dziecko. W komentarzach czytamy m.in. też, że miłość są w stanie dać dziecku tylko mama i tata.
Przeczytajcie tylko niektóre ze zdań, pełnych pogardy, żółci i nienawiści:
- "Ten w ciasnych gaciach to kobieta w związku?"
- "Nie. Potem tylko czekać na doniesienia, że następna para panów krzywdziła dziecko. Obrzydliwe"
- "W normalnej cywilizacji byście siedzieli w więzieniu za deprawację dziecka i sianie zgorszenia. W skrócie: nie, nie wyglądacie"
- "Niestety nie. Wychowywany przez samotną matkę nigdy nie potrzebowałem drugiej mamusi, ale zawsze ojca"
- "Nie, nie jesteście rodziną. Dziecko ma ojca i matkę. I to oni są jego rodziną"
- "Współczuję dziewczynce. Opieka społeczna powinna się tym zająć"
To tylko niektóre z komentarzy, które pokazują, jak wiele w Polsce jeszcze jest do zrobienia, jeśli mowa o tolerancji, równości albo miłości wobec bliźnich...
Czytaj także: https://mamadu.pl/148883,uczniowie-lgbt-o-nietolerancji-w-szkole-problemy-homoseksualnych-dzieci