Geje zagrażają dzieciom? Eksperyment z placu zabaw obnażył prawdę o myśleniu rodziców

Jakub i Dawid są małżeństwem. Zapytali rodziców, czy boją się o swoje dzieci po wprowadzeniu Deklaracji LGBT+
Jakub i Dawid są małżeństwem. Zapytali rodziców, czy boją się o swoje dzieci po wprowadzeniu Deklaracji LGBT+ Zrzut z ekranu/Facebook
Deklaracja LGBT+ pomimo tego, że dotyczy tylko Warszawy, rozgrzała całą Polskę. Niewielu ją przeczytało, jednak każdy ma na ten temat swoje zdanie. Jakub i Dawid, którzy są małżeństwem, postanowili zapytać rodziców na placu zabaw, czy uważają, że homoseksualiści zagrażają im dzieciom.


O mitach, które narosły wokół edukacji seksualnej i Deklaracji LGBT+ można by już teraz pisać książki. Wszystko to za sprawą mylnych informacji i straszenia, że naszym dzieciom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Co niektórzy próbują rozmawiać i rozpowszechniać wiedzę na temat tego, czy faktycznie już maluchy będą uczyć się masturbacji (nie, nie będą), a chłopcom będzie "wmawiać się", że są gejami (nie, nikt nikomu niczego nie będzie "wmawiał").

Jakub i Dawid są małżeństwem. Znani stali się głównie za sprawą teledysków na YouTubie, w których pokazują, że miłość jest piękna. Niezależnie od tego, czy hetero, czy homoseksualna. Mężczyźni często zabierają głos w sprawach społecznych, dotyczących dyskryminacji czy równości.

Tym razem postanowili na własnej skórze przekonać się, co rodzice myślą o demonizowanej przez niektórych Deklaracji. Ubrani w koszulki z napisem "Mój mąż" ruszyli na jeden ze stołecznych placów zabaw.Większość rodziców życzliwie komentowała, że absolutnie nie widzą problemów w lekcjach tolerancji, a homoseksualiści nie stanowią w ich odczuciu żadnego zagrożenia. Zdarzyły się jednak pojedyncze głosy o "uczeniu masturbacji", stawiające znak równości pomiędzy gejami a pedofilami czy hasła o "nieobnoszeniu się [z homoseksualizmem]" i tym, że geje "powinni sobie żyć po kątach".


W filmie nietrudno jednak dostrzec, że stanowiska wątpiące lub przeciwne wynikają głównie z niewiedzy. Niektórzy przyznali, że nie są na tyle zapoznani z tematem, by się wypowiadać, a ci, którzy zabrali jednak głos, powielają zasłyszane klisze. To tylko kolejny dowód, że wprowadzenie Deklaracji jest potrzebne bardziej niż niektórym się wydaje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...