Dzisiaj na niebie pojawił się wilczy Księżyc. Ta pełnia zmieni życie nas wszystkich

Agnieszka Miastowska
18 stycznia o godzinie 00:51 miała miejsce pierwsza pełnia tego roku, zwana wilczą i lodową. Księżyc był bardzo mocno widoczny na niebie, a jego wpływ na nasze samopoczucie naprawdę silny. Tej nocy czułaś się zaniepokojona, nie mogłaś spać, podważałaś swoje decyzje? Sprawdź, jakie zmiany w twoim życiu spowodowała właśnie ta pełnia.
Pełnia wilczego Księżyca to niezwykła noc. Nie przegap jej w styczniu Pexels

Pełnia wilczego Księżyca — kiedy?

Pełnia wilczego Księżyca pojawiła się na niebie 18 stycznia i najwyraźniej widać ją było o godzinie 00:51. Jednak wpływ pełni utrzymywać się będzie jeszcze przez kilka kolejnych dni.



Wilczy Księżyc uwolni nas od dawnych uczuć, pozwoli zamknąć stare rozdziały. Wilki są odważne dlatego teraz spoglądamy naszym największym lękom prosto w oczy i nie wycofujemy się. Wilczy Księżyc to astrologiczna pełnia księżyca w Raku, czyli czas odważnych decyzji i manifestowania swoich pragnień.

Pełnia wilczego Księżyca — nazwa

Wiedzieliście, że każda pełnia Księżyca ma swoją nazwę? Nawiązującą do natury, stanu przyrody w czasie, gdy Księżyc ustawia się naprzeciwko Słońca. Może dotyczyć roślin, których kwiaty akurat kwitną lub zwierząt, które ludzie mieli wtedy okazję obserwować. Pełnia Księżyca, którą mamy okazję obserwować w styczniu nazywana jest wilczą, srebrną, lodową lub starą.

Nazwa wywodzi się z czasów, w których ludzie musieli obserwować sfory wilków, by te nie zbliżały się do ich wiosek i nie próbowały atakować. Wycie głodnych wilków, które nie mają już gdzie szukać pożywienia, słuchać było właśnie w połowie zimy, w styczniu, gdy Księżyc wschodził na niebo w pełni.

Rdzenni Amerykanie i Europejczycy w średniowieczu nazywali styczniową pełnię także pełnią lodowego Księżyca, ze względu na szczególnie chłodne zimy i starego Księżyca, bo przeciągłe wycie wilków było dla nich symbolem przypominania sobie o dawno zmarłych przodkach.

Co ciekawe, w lutym czeka nas pełnia śnieżnego Księżyca, nazywana także pełnią głodną a w grudniu obserwować mogliśmy pełnię Księżyca długich nocy.

Pełnia wilczego Księżyca — wpływ

Przyjęło się, że każda pełnia to czas wzburzonych emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Pełnia wilczego Księżyca ma nam przynieść głównie problemy ze snem oraz uczucie niepokoju mimo braku wyraźnego powodu. Księżyc głodnych wilków może sprawić, że będziemy rozdrażnieni, rozkojarzeni i łatwiej wpadniemy w gniew czy apatię.

Co możemy zrobić? Zwrócić się w stronę marzeń, odrzucić lęki, szukać wsparcia w rodzinie i bezwarunkowej miłości.