Zrób sobie prezent, który otworzysz za... 10 lat! To genialny sposób na kolekcjonowanie wspomnień

Magdalena Konczal
Dziś jest zwykły, szary i zimowy dzień. Być może malutkie dziecko daje ci popalić, a ty wyczekujesz jedynie momentu, aż mąż wróci z pracy. W pędzie gotujesz obiad, myśląc o świątecznych zakupach i sprzątaniu mieszkania. Tak wygląda nasza codzienność. A co gdyby tak... zapisać wszystkie dobre momenty z minionego dnia w jednym miejscu? Za trzy lata czytanie tych słów może przynieść radość nieporównywalną z niczym innym.
Zacznijcie pisać pamiętnik rodzinny - to doskonały pomysł na kolekcjonowanie wspomnień unsplash/ Hannah Olinger

Świąteczna Akademia Bliskości Mama:Du

To był trudny rok, dla wielu z nas najtrudniejszy w życiu. Dlatego proponujemy, żeby na jego półmetku wcisnąć hamulec, zatrzymać się i pochylić nad tym, co ważne. W grudniu po prostu sobie odpuść. Skup się na relacjach. Idź na spacer, poprzytulaj się z dzieckiem, poleż na kanapie z ukochanym, przypomnij sobie, co jest dla ciebie istotne, doceniaj siebie.

Żeby ci to ułatwić, redakcja Mamadu przygotowała na każdy dzień zadanie, które pomoże ci odpocząć, zebrać myśli, a także wzmocnić więź z partnerem, dzieckiem, ale i samą sobą. Niech w te Święta najważniejsze będą miłość i bliskość.

W naszej Akademii nie ma ocen i zasad. Nie musisz zbierać punktów i codziennie wykonywać zadań. Rób to, co czujesz, że może ci się przydać. Wszystkie teksty Akademii Bliskości Mamadu znajdziesz TUTAJ.

Jak kolekcjonować wspomnienia?


Chcemy was dziś zachęcić do tego, by stworzyć prawdziwy i unikatowy pamiętnik rodzinny! Codziennie, co kilka dni lub raz w tygodniu – w zależności od waszych chęci i możliwości, zapisujcie w nich ciekawe anegdotki. Dziecko powiedziało zabawną rzecz? A może jakaś sytuacja rozśmieszyła ciebie i twojego męża do łez?
Wizyta znajomych, sukces w pracy, pierwszy krok syna, inspirująca rozmowa z przyjaciółką – to wszystko jest warte zapisania. Sama pamiętam, jak będąc nastoletnią dziewczyną, w pamiętniku napisałam: "Byłam oglądać pieski. Najbardziej spodobał mi się taki czarny z białymi łapkami". Dziś, czytając te słowa mam łzy w oczach, bo "ten czarny z białymi łapkami" leży koło mnie i ma już 10 lat.



Powrót do przeszłości


Wyobrażacie sobie, co może się stać, kiedy po długim czasie usiądziecie z waszym 20-letnim wówczas dzieckiem i zaczniecie mu czytać zapisane przez was anegdotki, dotyczące stworzonych przez niego słów, jego zabawnych powiedzonek i zwyczajnych, codziennych sytuacji. To może być doskonały powrót do przyszłości.

Pamiętajcie jednak, że tworzenie rodzinnego pamiętnika ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Nie denerwujcie się, jeśli chwilami przez brak czasu wpisów będzie mniej. To naturalne!

Jestem pewna, że wpisy z takiego pamiętnika odczytane nawet po roku sprawią wam dużą przyjemność. Dzięki niemu odkryjecie, jak szybko dzieci zmieniają się i rosną.