Nie tylko z języczkiem, niekoniecznie w usta. 10 rodzajów pocałunków, które rozpalą waszą relację
Znasz jedynie pocałunek z języczkiem? Okazuje się, że rodzajów pocałunków jest dużo więcej. Zapewne część z nich już przetestowałaś, ale nie wiesz, że tak właśnie się nazywają. A może szukasz inspiracji, by urozmaicić początek gry wstępnej? Przedstawiamy wam rodzaje pocałunków na różne okazje i okoliczności.
1. Pocałunek amerykański
To pocałunek, który polega na ssaniu wargi partnera. Zazwyczaj mężczyzna ma w ustach górną wargę kobiety, a kobieta dolną wargę mężczyzny. Taki pocałunek to sposób na rozbudzenie namiętności.
Może cię zainteresować także: Buziak na "dzień dobry" i namiętność raz w tygodniu? Tak całują się współczesne pary
2. Kąsanie
Różni się nieco od pocałunku amerykańskiego. Przede wszystkim tym, że nie ssiemy, a przygryzamy wargi i język partnera. Kąsać można także policzki, brodę lub całe ciało – może to być doskonały pomysł na grę wstępną.
3. Pocałunek francuski
Pocałunek francuski jest jednym z najbardziej namiętnych i głębokich pocałunków. Wszyscy go znają, chociaż u każdego wygląda trochę inaczej. Sama nazwa tego pocałunku powstała podczas wojny, gdy wyobrażano sobie, że pocałunki Francuzek są dużo bardziej namiętne i gorące.
4. Pocałunek anielski
Polega na pocałowaniu partnerki w czoło lub między brwiami. Pocałunek anielski świadczyć może o czułości, miłości i wzajemnym zaufaniu. Czasami potrzebujemy go dużo bardziej niż gorących i namiętnych całusów.
5. Pocałunek wampira
To nic innego jak słynna malinka. Najczęściej zostawiamy ją na szyi, ale oczywiście w zależności od preferencji możemy złożyć taki pocałunek także na innych częściach ciała. Malinka używana jest jako sygnał dla potencjalnej konkurencji, że ten oto człowiek jest już zajęty.
6. Dzióbek lub pocałunek spinający
Pocałunek spinający polega na tym, że partner robi dzióbek, a my spinamy go swoimi ustami i lekko ściskamy. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnego pocałunku.
7. Pocałunek na dzień dobry (suchy pocałunek)
To pocałunki, które wymieniamy z partnerem na szybko: podczas powitania czy pożegnania lub, gdy spieszymy się do pracy. Nie warto go jednak lekceważyć. Kiedy nie mamy zbyt wiele czasu, taki pocałunek staje się sygnałem, że wciąż nam na sobie zależy.
8. Pocałunek smakowy
Możesz posmarować wargi partnera czekoladą z tubki, miodem czy innym specyfikiem, a następnie go pocałować. To będzie wyjątkowo smaczny całus!
9. Pocałunek głęboki
To zaawansowana wersja pocałunku francuskiego, w której partnerzy ssą sobie nawzajem języki i odkrywają wszystkie zakamarki wnętrza ust. Pocałunek głęboki, podobnie jak francuski, może być doskonałym elementem gry wstępnej.
10. Pocałunek węszący
To bardzo delikatny, specyficzny, ale jednocześnie mocno elektryzujący rodzaj pocałunku. Partner obwąchuje konkretne części ciała, a następnie lekko wypuszcza powietrze i całuje nas w jednym, konkretnym miejscu. Później przechodzi w inne i powtarza tę czynność.
Nie znaleźliście tutaj pocałunku, który odpowiadałby waszym oczekiwaniom? Nic straconego! Możecie eksperymentować i wymyślać własne. I pamiętajcie: nie lekceważcie różnych rodzajów pocałunków. To bardzo ważny aspekt budowania dobrej, zdrowej i namiętnej relacji miłosnej.
Może cię zainteresować także: Kiedy pocałunek jest naprawdę dobry? Większość z nas wskazuje ten jeden czynnik