Po 2 tygodniach Polacy ocenili powrót do szkół. Ten sondaż pozbawia złudzeń

Sandra Skorupa
Choć w związku z powrotem do szkół każdego dnia pojawiają się różne komplikacje, to większość rodziców dobrze ocenia decyzję rządu o otwarciu szkół. Nic dziwnego, bo większość z nich mogła dzięki temu wrócić do pracy, a dzieci w końcu do normalności i podtrzymywania relacji z kolegami i koleżankami w realnym świecie. Jednak grupa przeciwników wciąż jest duża.
Polacy oceniają decyzję powrotu do szkół - ogólnopolski sondaż unsplash.com

Polacy oceniają decyzję powrotu do szkół — sondaż

Prawie 75 proc. Polaków decyzję o powrocie do szkół w trybie stacjonarnym uważa za dobrą. Niemniej wciąż aż 1 na 5 Polaków uważa, że to zły pomysł. Tę grupę odstraszać od otwarcia szkół mogą tak dziwne sytuacje, chociażby wtargnięcie do szkoły jednego z rodziców i wykrzykiwanie by dzieci "ściągnęły maseczki i kagańce". Nieprzychylnie do tego pomysłu mogą podchodzić również osoby, które mieszkają z członkami rodziny, znajdującymi się w grupie podwyższonego ryzyka np. babcie, dziadkowie lub niepełnosprawne rodzeństwo.


Jednak mimo tego, że znacząca większość Polaków ocenia decyzje o otwarciu szkół dobrze, niekoniecznie zgadza się z tym, w jaki sposób one aktualnie funkcjonują. Dowodem na to jest, chociażby fakt, oświadczeń, które lądują na biurkach dyrektorów w całej Polsce.

Rodzice składają pisma, w których nie wyrażają zgody na to, by dziecko nosiło maseczkę, a za jej brak dostawało kary. Jest również grupa, która złożyła do Ministerstwa Edukacji Narodowej dokument, w którym żądają wycofania modelu B i C, czyli tych zakładających częściową lub pełną edukację zdalną.