Tylko raz w roku można zobaczyć Robaczy Księżyc. To dziś! Sprawdź, jak na nas wpłynie

Redakcja MamaDu
Nie zapomnijcie wieczorem zadrzeć głów i spojrzeć w niebo. Tylko dziś, jedyny raz w tym roku, będziemy mieli okazję podziwiać najjaśniejszą i największą pełnię – Pełnię Robaczego Księżyca i superksiężyc jednocześnie. Inne nazwy tego zjawiska to Pełnia Czysta, Sokowa, Klonowa, Skrzypiąca, ale także Pełnia Śmierci – ale spokojnie, chodzi o "śmierć" zimy, a to chyba dobra informacja, prawda?
9 marca zobaczymy na niebie Robaczy Księżyc Aron Visuals/Unsplash
9 marca mamy zatem okazję zobaczyć ostatnią zimową pełnię. Jej kulminacyjny moment nastąpi o godzinie 18:48 – podaje serwis TVN Meteo.

Wielu może zastanawiać się, skąd pochodzi nazwa tego zjawiska. Właściwie każda pełnia ma swoją nazwę – we wrześniu podziwialiśmy Pełnię Żniwiarzy, a w zeszłym miesiącu Śnieżny Księżyc. Historii nazwy marcowej pełni szukać musimy setek lat wstecz, wśród wierzeń rdzennych Amerykanów. To oni skojarzyli ten czas z robakami, które po ostatnich mrozach wydostawały się spod rozmokniętej ziemi.

Robaczy Księżyc – jak na nas wpłynie?


Worm Moon uważany jest za szczególnie potężny, ponieważ jego pojawienie się oznacza zmianę sezonu. Astrologowie twierdzą, że w tym okresie ludzie stają twarzą w twarz ze swoją przeszłością, a wszystkie elementy życia, zarówno te dobre, jak i złe, stają się oświetlone. Może być to dla nas okazja do emocjonalnych porządków, zmian, przemyśleń i refleksji na temat naszego życia.


Dlaczego dzisiejsza pełnia będzie najjaśniejszą? Ponieważ dojdzie do bliskiego spotkania Księżyca z Ziemią – w takiej sytuacji mówimy o "superksiężycu". Z tego powodu niektórzy z nas mogą mieć problem ze snem.
Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl