W piątek 13 września na niebie pojawi się Księżyc Żniwiarzy. Sprawdź, jak to wpłynie na twoje życie

Księżyc Żniwiarzy nie pozwoli nam spać. Ale warto go zobaczyć
Księżyc Żniwiarzy nie pozwoli nam spać. Ale warto go zobaczyć Pixabay.com
Wielkimi krokami zbliża się piątek 13 września. Dzień, w którym niejeden z nas będzie bardziej niż zwykle przejmował się czarnym kotem, który przebiegł mu drogę. Tegoroczny, wrześniowy piątek będzie jednak szczególny, bo dojdzie do zjawiska, które widoczne jest na niebie raz na 20-30 lat. Mowa o pełni Księżyca Żniwiarzy.


Poprzedni raz takiej pełni doświadczyliśmy 13 października 2000 roku, a następny będziemy mieli okazję zaobserwować dopiero 13 sierpnia 2049 roku. W piątek wieczorem księżyc będzie wschodził równocześnie ze słońcem, co oznacza, że trudno nam będzie zasnąć, bo noc będzie wyjątkowo jasna. Stąd zresztą nazwa – niegdyś pełnia Księżyca Żniwiarzy (zwana również Księżycem Plonów, Księżycem Wina i Pełnią Księżyca Zbiorów) umożliwiała zbieranie plonów przez całą dobę.

W tym roku pełnia Księżyca Żniwiarzy ma miejsce w znaku Panny, który uchodzi za najbardziej pedantyczny i zorganizowany znak zodiaku. Mówi się więc, że to perfekcyjny czas na zrobienie porządków we własnym życiu: zarówno wyrzucenie zbędnych przedmiotów, jak i wycofanie się z relacji z toksycznymi ludźmi i dojście do ładu z własnymi emocjami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...