Ten film obejrzało już 13 mln osób. Za prześladowanym 9-latkiem wstawia się cały świat

Katarzyna Chudzik
Mama 9-latka udostępniła emocjonalny wybuch swojego syna w mediach społecznościowych. Chciała pokazać rodzicom i nauczycielom, ile szkód wyrządzili prześladowcy – nie przestępcy, a tak zwane "zwykłe dzieci" – którzy uznali, że skoro chłopiec cierpi na achondroplazję (znaną powszechniej jako niskorosłość lub karłowatość), mają prawo go gnębić.
Ten film powinien zobaczyć każdy. Choćby po to, by porozmawiać z dzieckiem na jego temat YouTube.com
"To się dzieje prawie za każdym razem"
Kiedy Yarraka Bayles odebrała Quadena ze szkoły, chłopiec zalewał się łzami. – Daj mi linę, chcę się zabić. Chcę tylko dźgnąć się w serce. Chcę, żeby ktoś mnie zabił – mówił.
Jego mama widziała jak szkolny "kolega" poklepywał chłopca po głowie, wyśmiewając się z jego niskiego wzrostu. Uznała, że sama rozmowa z dyrektorem nie wystarczy, a pokazanie tego filmu ludziom być może pobudzi ich do myślenia i empatii. – Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak bardzo szkodzą nam jako rodzinie. Mój syn ma myśli samobójcze po tym wszystkim, co dzieje się w szkole lub w miejscach publicznych, czyli prawie za każdym razem, gdy wychodzimy z domu – powiedziała Australijka.


Film został udostępniony ponad 150 tys. razy, ma już 13 mln wyświetleń i przyciągnął uwagę największych gwiazd australijskiej National Rugby League oraz komika Brada Williamsa, który również cierpi na achondroplazję. On właśnie postanowił zebrać 10 tys. dolarów, żeby pojechać z Quadenem i jego mamą do kalifornijskiego Disneylandu.

– Uruchomiłem zbiórkę na GoFundMe, żeby unaocznić Quadenowi, że znęcanie się nad nim nie będzie tolerowane, że jest cudowną istotą ludzką, która zasługuje na radość. Chcę polecieć z nim i jego mamą do USA, zorganizować im fantastyczny hotel i zabrać ich do Disneylandu – napisał Williams.

Do tej pory udało się zebrać już 3 razy więcej pieniędzy niż oczekiwał! I choć nie da się ukryć, że dla chłopca to będzie z pewnością przygoda życia – zwłaszcza, że pojedzie do Kalifornii z człowiekiem, który ma tę samą przypadłość, co on, a jest przecież podziwiany i szanowany – to nie rozwiązuje to problemu. Ten mały chłopiec zasługuje na miłość, przyjaźń i poczucie bezpieczeństwa w swoim własnym otoczeniu.

Być może jednak ta sprawa stanie się przyczynkiem do dyskusji w wielu (głównie amerykańskich i australijskich) domach. Być może dziecięce okrucieństwo przestanie być tolerowane.

Wsparcie ze świata
Zwłaszcza że w sprawę zaangażował się Eric Trump (syn prezydenta), który uznał video za łamiące serce i przysiągł Quadenowi, że "wszyscy są z nim" oraz Hugh Jackman, który na Twitterze opublikował skierowane do chłopca video. – Quaden, masz we mnie przyjaciela! – napisał. W sprawie wypowiedziała się też mierząca 122 cm polska komiczka Ola Petrus, której post koniecznie powinniście przeczytać w całości.

– Serce mi właśnie pękło na milion kawałków. Siedzę w biurze i wyję.(...) Nad tym chłopcem znęcają się dzieci, z dostępem do internetu, oglądające filmy, znajdujące tam swoich idoli, idące w ich ślady.(...) Wiecie, że po filmie Wilk z Wall Street doszło do kilku wypadków gdzie pijani ludzie podnosili i rzucali "na odległość" osobami niskorosłymi? Bo się zainspirowali? Bo to takie zabawne? To co, czekamy aż ktoś spróbuje mnie "ukraść"? Jeszcze nie wiem do końca co zrobię z tym tematem, ale nie odpuszczę(...) Powiem jeszcze to – gdybym była dzieckiem z achondroplazją w czasach internetu z tą patologią, nie wiem czy dożyłabym osiemnastki – napisała.

Odniosła się przy tym do wyczynów polskiego youtubera Lorda Kruszwila, którego obserwuje 1,21 mln osób, głównie dzieciaków. Przeczytajcie więc jej post i zorientujcie się, czy wasze dziecko jest w gronie odbiorców chłopaka. Teraz jest czas na rozmowę.