Animacja dla matek i córek o nadużyciach w związku, czym jest miłość
Animacja dla matek i córek o nadużyciach w związku. Koniecznie obejrzyj! Fot. You Tube/OneDayNy

Do zakochania jeden krok, dlatego zawsze trzeba go robić mądrze. Tę animację obejrzało ponad 4 miliony osób. Pokazuje, gdzie leży granica pomiędzy romansem a przemocą. Mamo, naucz swoją córkę wybierać partnera, który nigdy jej nie skrzywdzi.

REKLAMA

Zawsze zaczyna się podobnie. Zakochane spojrzenia, czułe wiadomości, randki wyjęte żywcem z filmów romantycznych. Zmiany zaczynają się subtelnie i nie są na tyle wyraźne, by zaświeciła nam się czerwona lampka.

A to partner zwróci uwagę, że spódniczka jest za krótka albo rzuci w przelocie, że nie podoba mu się twoje relacja z przyjaciółmi. Potem obrazi się na ciebie na imprezie i zarządzi wspólne wyjście.

DayOneNy to organizacja, która zwraca uwagę na przemoc i nadużycia w związkach. Stworzyła nagranie z przerażająco wesołą muzyką, które pokazuje mechanizmy działania sprawcy przemocy oraz wplątywanie się w jego sieć przez kobiety. "And I feel good" staje się w tej animacji hymnem kobiet, które deklarują, że nic złego w ich związku się nie dzieje.

A badania pokazują, że 1 na 3 nastolatki doświadcza nadużyć ze strony partnera w swoim związku. Potem na tych samych mechanizmach dorosłe kobiety tworzą rodziny i przekazują traumę swoim córkom.

Zobacz wideo i pokaż je swojej córce.

Czytaj także: