
Reklama.
Jak usunąć włosy pod pachami?
Nawet jeśli starasz się być zawsze odpowiedzialna i kładziesz krem do golenia przed użyciem maszynki, skóra z każdym cięciem zostaje podrażniona.Skórę po pachami powinnaś nawilżać nie tylko po czy przed goleniem, ale każdorazowo po wziętym prysznicu.
Nie bez znaczenia jest używanie podczas każdej depilacji nowej maszynki do golenia lub dezynfekcja maszynki wielorazowej. Przy goleniu starym ostrzem rozsiewasz na skórze bakterie, które powodują powstawanie krostek. Potem te podrażnienia golisz nową dawką bakterii, które przedostają się przez małe ranki na skórze.
Wiele dziewczyn poleca golenie się na...olej. Zamiast pianki do golenia, używają oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub nawet słonecznikowego.
Tłuszcz dodaje poślizgu maszynce oraz tworzy ochronną warstwę na skórze, która zapobiega zacięciom.
Coraz bardziej popularne staje się także stosowanie ałunu jako antyperspirantu. Ten kryształ zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, leczy niewielkie skaleczenia i otarcia. Jest bezzapachowy, więc jeśli zależy ci na ładnym zapaszku spod pachy, przed nałożeniem musisz zamoczyć go lekko w olejku eterycznym.
Jak uleczyć podrażnienia pod pachami?
Oprócz balsamów ze sklepowych i drogeryjnych półek możemy się pokusić o stosowanie naturalnych środków nawilżających i łagodzących stan zapalny:Jeśli pachy swędzą i pieczą nie zakładaj ubrań ściśle przylegających do ciała. Dodatkowe tarcia i napięcia materiału tylko pogorszą stan skóry.
Podrażnienia pod pachami nie mijają
Robisz to wszystko, a skóra i tak jest sucha i swędząca? Zwróć uwagę na szczegóły swojej pielęgnacji. Być może antyperspirant, którego używasz ma w składzie substancję, która dodatkowo wysusza skórę? Zmień go lub przed jego nałożeniem smaruj pachę odrobiną żelu z aloesu.Od czasu do czasu przygotuj sobie herbatę z nagietka, połóż się na łóżku, wyciągnij ręce daleko nad głowę i przyłóż wystudzoną torebkę ziół w miejsca podrażnień. Nagietek ma właściwości nawilżające i kojące. Oprócz chwili relaksu zyskasz gładką skórę pod pachami.
Na zaognione zmiany świetnie działa także mączka owsiana. Po prostu wrzuć do blendera garść płatków górskich, zmiel najdrobniej, jak możesz, a potem wymieszaj płatki z odrobiną wody, tak by powstała papka, którą możesz nałożyć pod pachami. I znów możesz leżeć. W ciągu 15 minut odpoczynku maseczka z owsa ukoi, oczyści i nawilży skórę.
Jeśli zmiany skórne wychodzą poza obręb pach i przy każdej depilacji rozsiewają się oraz grubieją, konieczna będzie wizyta u dermatologa.