Sklepy reagują na nasz artykuł o narodowym smażeniu dzieci. "Podjęliśmy decyzję o zmianach"

Nie zakrywaj wózka dziecięcego pieluchą!
Nie zakrywaj wózka dziecięcego pieluchą! Flickr/betsy
Cieszy nas, że tak wiele osób zareagowało na artykuł "Zaczęło się narodowe smażenie dzieci. Do ilu tragedii musi dojść, żeby producenci i rodzice się otrząsnęli?". Okazało się, że problem jest bardziej powszechny, niż nam się zdawało. W komentarzach pojawiły się historie i zdjęcia dowodzące, że zjawisko przegrzewania dzieci jest realne i warto o tym rozmawiać. Po publikacji zgłosiłam się do kilku sklepów, w których ofercie znalazły się klipsy do wózków.


Klipsy do wózków nie są niczym złym – o ile nie reklamuje się ich jako gadżet potrzebny każdej mamie do zapięcia pieluchy, która osłoni dziecko przed słońcem. Często z niewiedzy, sugerując się podpowiedziami babć lub zdjęciami z internetu, możemy zastosować metodę, która w niczym maluchowi nie pomoże, a wręcz zaszkodzi.


Na rynku dostępne są profesjonalne osłonki czy parasole, których przeznaczeniem jest ochrona malucha przed promieniami. Dlatego w kwestii klipsów chodziło nam o precyzję opisów na stronach sklepów dla rodziców. Okazało się bowiem, że niektóre z nich sugerują używanie pieluch lub koców do osłaniania dzieci, a na innych pojawiły się zdjęcia, na których wyraźnie widać niebezpieczne zastosowanie produktu.

Dokładny opis, notka informująca, jak powinno się zabezpieczać malucha przed słońcem i precyzyjne określenie, do czego służą klipsy – tego byśmy oczekiwali od sklepów, których klientami często są rodzice młodzi, nieświadomi i o to poprosiłam w wiadomościach do kilku z nich.


Dwa odpisały, inne jeszcze nie zajęły stanowiska, ale liczymy, że to się zmieni.

Marko Baby jako pierwszy sklep zareagował na nasz apel
Po zapoznaniu się z artykułem, chcieliśmy sprostować, że jego treść nie jest zgodna z naszymi produktami. Powołując się na treść, że "W takim okrytym materiałem wózku nie ma cyrkulacji powietrza. W środku wózka robi się cieplej niż na zewnątrz" nie możemy się z tym zgodzić, gdyż cyrkulacja powietrza występuje, co widocznie jest na zdjęciach naszych produktów – budka nie jest całkowicie zakryta, jak przedstawione jest to na filmach i zdjęciach w Pani artykule.

Dodatkowo, producent zamieścił informację w instrukcji obsługi, aby wózek nie był całkowicie zakryty i cyrkulacja powietrza była zachowana przez cały czas.

Zgadzamy się z Panią, że całkowite zakrycie wózka, powoduje brak tlenu i dalsze w tej kwestii konsekwencje, jednak nasz produkt do tego nie nakłania i jest on stworzony z myślą o całkowitym bezpieczeństwie dla dziecka. Odnosząc się również do Pani prośby, o zmianę opisu pod klipsami, możemy jedynie dołączyć instrukcję obsługi, dzięki której klienci będą bardziej świadomi, jak prawidłowo używać klipsów, aby nie zagrażać życiu swoich pociech.

Kilka godzin później skontaktował się z nami SMYK
Zwróciła Pani uwagę na ważną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa dzieci. W odpowiedzi na Pani wiadomość pragniemy poinformować, że podjęliśmy decyzję o zmianie treści opisów klipsów dostępnych w sklepie Smyk.com. Planujemy zamieścić dodatkowe informacje lub zdjęcia instruujące jak w prawidłowy i bezpieczny sposób używać tych produktów.

10 czerwca odezwał się sklep "Bezpieczny dzieciak"
Dziękujemy za zgłoszenie. Opis i zdjęcia właśnie zostały poprawione.

Wiadomość wysłałam do kilku sklepów, na stronach których opis klipsów jest dwuznaczny lub może sugerować zasłanianie wózka materiałem. Nadal czekam na ich odpowiedź.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE