"Można ją nazwać narzędziem tortur, ale to jest hicior". Genialny gadżet polskiej marki

Poduszka dla kobiet idealna, gdy kobieta zmaga się ze zmęczeniem.
Poduszka dla kobiet idealna, gdy kobieta zmaga się ze zmęczeniem. pranamat_polska/Instagram
Zabawne poduszki ecco w kształcie żółwia wykonane z lnu i bawełny w naturalny sposób dają uczucie spokoju. Jak to możliwe, że poduszka może zmniejszyć uczucie zmęczenia? Jak to działa?


Poduszka pomaga w napięciu i bólu
Po urodzeniu kobiety bardzo często cierpią na bezsenność. Permanentne zmęczenie, ból pleców, napięcie ciała, zmęczenie psychiczne to prawdziwe oblicze macierzyństwa. Polska firma Pranamat ECO pomyślała o małej, terapeutycznej poduszce, która wzmacnia organizm. Zestaw (maa i poduszka) PranamatECO jest idealna na ponure jesienne dni. Spodobać może się działanie, ale też wzór i kolor, żywy niczym kwiaty lotosu.


Jak to możliwe, jak działa poduszka? Zmniejsza stres podczas masażu, kwiaty lotosu wywierają nacisk na punkty biologicznie aktywne, co zmniejsza wytwarzanie kortyzolu (hormonu stresu), podczas gdy wzrasta ilość endorfin (hormonu szczęścia).

Okazuje się, że odporność można wzmocnić także masażem. Badania pokazują, że masażoterapia rozluźnia ciało i pomaga mu odpocząć. Nawet dla osób, które codziennie zmagają się z bezsennością, migrenami i bólem, masaż może być skutecznym substytutem środków farmakologicznych.


Jest coś jeszcze. Zaproponowana podszuka, poprawia krążenie krwi i dotlenienie mięśni, co z kolei rozluźnia je i łagodzi nagromadzone w nich napięcie.

Masaż z Pranamat ECO
Masaż z Pranamat ECO może być wykonywany na różnych częściach ciała – wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Czy są jakieś przeciwwskazania, czy poduszka może być używany przez kobiety karmiące piersią? Jakie części ciała powinny być masowane? Producenci podpowiadają można – masować całe ciało.


– Jeśli pragniesz ulgi w bólu pleców i poprawy jakości snu wykonaj masaż pleców.
– Jeśli zmagasz się z bólami głowy i szyi lub stresem – postaw na masażu głowy i karku.
– Jeśli chcesz poprawić niedoskonałości skóry związane ze zmianą ciała w ciąży – masaż brzucha i ud przyczyni się do poprawy struktury skóry i uczyni ją gładszą i bardziej elastyczną.
– Jeśli zmagasz się z brakiem energii i pragniesz zmniejszyć uczucie zmęczenia, masaż stóp jest na to świetnym sposobem.

Kobietą w ciąży masaż taką poduszką nie jest zalecany. Producenci tłumaczą, że taki masaż jest ściśle związany z naciskiem na biologicznie aktywne punkty, co wpływa na stymulowanie funkcjonowania narządów wewnętrznych i znacznie zwiększa krążenie krwi. Mamy jednak również dobrą wiadomość: kiedy dziecko pojawi się już na świecie nic nie stoi na przeszkodzie korzystania z Pranamat ECO, nawet podczas karmienia piersią.
Dbanie o siebie i swoje zdrowie to nasz obowiązek, aby móc cieszyć się magicznym okresem macierzyństwa. Produkty są dostępny na stronie: pranamat.plPoduszka jest uznana za polski hicior na ból pleców, doceniła go również znana trenerka Kasia Bigos. Na swoim Instagramie napisała: –Można ją nazwać narzędziem tortur, ale uwierzcie mi na słowo – to jest hicior!