NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • "W takich warunkach nie da się pracować". Przyjęcia do oddziału w łódzkim szpitalu wstrzymane

  O tym, że w naszym kraju brakuje psychiatrów i psychologów dziecięcych, mówi się od dawna. Nikt z tym jednak nie robi, a zapotrzebowanie jest ogromne. W Polsce objawy depresji występują u ok. 20% młodzieży, a to wiąże się również z myślami samobójczymi. Próby odebrania sobie życia są najczęstszą przyczyną zgonów osób w wieku 14–19. Tymczasem na oddziałach psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej zaczyna brakować już nie tylko łóżek, ale i lekarzy. Pytanie – kto będzie leczył nasze dzieci?

 • Feministki w Rosji walczą z zakazem aborcji.
  Zakrwawione prześcieradła i nagie piersi. Te kobiety odważyły się wyjść i powiedzieć "nie" dla nacisku

  Co oznacza ta akcja? Co oznaczają nagie piersi kobiet i zakrwawione prześcieradła? Sześć kobiet w Rosji odważyły się zawalczyć o swoje prawa. Zdjęcia z wydarzenia wzbudziły ogromne zainteresowanie internautów.

 • Pokolenie all inclusive – pokolenie rozpieszczonych dzieci?
  Pokolenie "na bogato" nie tylko na wakacjach. To nie wychowywanie, to hodowanie

  Strój Elzy z krainy lody, pudło lalek, sterta resoraków, wakacje all inclusive, zestaw klocków, makijaż na komunię i iPhone w plecaku – oto co wypełnia życie nowego pokolenia dzieci, których zachcianki są spełniane ot tak. 8-latkowi ustępuje się miejsca w autobusie miejskim, zanoszony jest mu plecak do klasy, codziennie zawożony pod samą bramę szkoły wypasionym samochodem. Wszystko to "dla jego dobra", żeby miał siłę na rozwój talentów. Za parę lat musi być "kimś" – taki jest plan. Jakie będą w przyszłości dzieci wychowane na opcji all inclusive?

 • Bezsenność a depresja.
  Ponad połowa Polaków skarży się na bezsenność. Jaki jest podstawowy błąd, który robi każdy z nich?

  Problemy ze snem częściej dotykają kobiety niż mężczyzn. Na bezsenność skarży się 57% Polaków czynnych zawodowo. Bezsenność jest zakotwiczona w naszym mózgu. Co wywołuje zły sen i jak śpią Polacy? Nie popełniaj podstawowych błędów.

 • Mem o emeryturze dla matek rodzin wielodzietnych.
  "Cała prawda o programie SZMATA 4+". Ta grafika miażdży matki, o komentarzach już nie wspomnę

  Kim trzeba być, aby uważać, że posiadanie dzieci zaczyna się i kończy na rozłożeniu nóg? Co myślicie? Na fanpageu: "Obserwator Rzeczywistości" pojawił się kontrowersyjny mem, który uderza w matki. To już nie walka z rządem PIS-u, to upadające morale.

 • Wpadka – sposób na dziecko kobiet.
  "Wlej zawartość prezerwatywy do pochwy". Zaplanowana "wpadka", czyli jak Polki łapią na dziecko

  Istnieją kobiety, które biorą sprawy w swoje ręce – planują dziecko bez względu na wszystko. Decydują, bo wydaje się im, że to ostatni dzwonek, chcą zatrzymać przy sobie mężczyznę, planują rodzinę, albo po prostu polują na nasienie, bo poczuły, że chcą być matkami. To zapewne niejedyne powody. Pragną tego tak bardzo, że decydują się na desperacki krok – "wpadkę", ale zaplanowaną. To jak przepis na katastrofę.

 • Gry dla dzieci – zasady.
  Porażka uczy więcej niż wygrana. Rodzicu, pozwól dziecku przegrać

  Porażka jest nieodłącznym elementem życia. Czemu, więc za wszelką cenę chcemy uchronić przed nią swoje dziecko? Czy kogoś z nas ominął smutek, gdy coś poszło niepomyślnie? Gry w dzieciństwie są właśnie po to, aby stworzyć siłę do radzenia sobie w chwilach porażek. To okazja na wypracowanie w sobie sposobów radzenia z trudnościami. Zwycięstwo na siłę – nie popełniaj tego błędu.

 • Joanna Kulig urodziła.
  Joanna Kulig urodziła. Poród w tej klinice kosztuje krocie

  Joanna Kulig została mamą! Doniesienia o narodzinach potwierdza Piotr Dzięcioł, producent filmowy, który obecnie przebywa w Los Angeles. – Joasia urodziła kilka dni temu – powiedział.

 • Dzieci księży – Watykan reaguje.
  Tajne wytyczne dla księży, którzy mają dzieci. Przez wiele lat Kościół skrywał ważny dokument

  Rzecznik Watykanu, Alessandro Gisotti, potwierdził w odpowiedzi na zapytanie "The New York Times", że istnieją specjalne wytyczne, w jaki sposób Kościół katolicki powinien postępować w sprawie księży, którzy złamią celibat i będą mieć dzieci. Reguły są jednak dokumentem wewnętrznym i nie są upublicznione. Czy wielkie tajemnice Kościoła wyjdą na wierzch? W temacie zwanym "najrzadszym z przestępstw" zaczynają odzywać się dzieci księży. Czy ich głos coś zmieni również w polskim Kościele?

 • Pogotowie w Wolsztynie nie przyjechało do chorego dziecka.
  Odmówili wysłania karetki do dziecka ze 40-stopniową gorączką. Wyjaśnienie depozytora zaskakuje

  W nocy około godziny 3:30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zadzwonił zdenerwowany mężczyzna prosząc o pomoc. Jego partnerka była sama w domu, w miejscowości, w której mieszkała od kilku dni, a ich sześciomiesięczna córka gorączkowała. Pogotowie nie przyjechało. Dziecko wraz z matką do szpitala zawiozła policja...

O sobie

Mój kierunek to człowiek. Według mnie my sami jesteśmy najciekawszym źródłem tematów. Ogromnie wierzę w siłę kobiet, staram się zauważać, z czym się zmierzają na co dzień, jak budują relacje i swoje role. Poznawanie ludzi, prowadzenie ciekawych rozmów i puszczanie tego do sieci w tej pracy sprawia mi największą frajdę. Co więcej, gdy mogę dany temat połączyć z wiedzą psychologiczną, czuję wewnętrzną radość.

Lubię zmiany, na szczęście w internecie o to chodzi. W dynamice najlepszym doradcą jest zawsze moja intuicja i obserwacja trendów. Jestem absolwentką socjologii i psychologii, więc inaczej być nie mogło. Poza pracą ogromna fanka koncertów rockowych, książek psychologicznych i sportu.

Kontakt: wiktoria.drozka@mamadu.pl