NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Czego nie powinno zabraknąć przy wielkanocnym stole?
  "Kiedy dziecko?" i "Oj, chyba przytyłeś" za 3,2,1... Czy Święta muszą przypominać tragikomedię?

  Za chwilę pojedziemy do rodzin, usiądziemy przy wielkanocnym stole i zaczną się rozmowy. O pracy, o pogodzie, o dzieciach, o polityce... Czasem rodzinne spotkania zaczynają przypominać scenki z tragikomedii. Jest w tym element fałszu, bycia w jakieś roli na pokaz, nastawienie: "Pokaże im, ile ja wiem i co robię". Sztuczność, a nie naturalność, przepychanki, a nie rozmowy, smutek, a nie śmiech. O co chodzi w rodzinnej atmosferze? Czy zapomnieliśmy, jak się ją buduje? Ma być miło i rodzinne, a bywa... No właśnie. Dlaczego częściej bywa po prostu niezręcznie?

 • Ważne, żeby być przewodnikiem, nie manipulatorem
  Chcemy pomóc, a wpadamy w pułapkę. Tak nieświadomie rujnujemy relacje z innymi

  Komu z nas nie zdarzyło się doradzać, gdy przyjaciel przyszedł się wygadać? Kto z nas nie próbował na siłę udowodnić, że ma rację w dyskusji o życiowych dylematach? Kto z nas przynajmniej raz nie wziął czyichś uczuć na siebie, zamiast po prostu wysłuchać? Znacie różnicę między byciem odpowiedzialnym wobec innych, a nie za innych? Pewna infografika to ciekawe źródło wiedzy o tym, jak być przewodnikiem, a nie manipulatorem.

 • Jaki pierścionek zaręczynowy nie zadowoli kobiety?
  "Co to za badziewie?!". Polki szczerze o tym, jakiego pierścionka zaręczynowego oczekują

  To zabawne jak bardzo liczą się dla nas słowa i rzeczy, a nie gesty i czyny. W rozmowach z kobietami spytałam o wymagania odnośnie pierścionków zaręczynowych. Ciekawiło mnie o jakich marzą, jakie dostały, a przede wszystkim, czemu sam pierścionek jest dla nich tak ważny. Pierścionki zaręczynowe to obok sukien ślubnych całkiem wdzięczny temat, o którym kobiety mogłyby rozmawiać godzinami. Moje rozmówczynie rozpływały się i chętnie opowiadały: "Ja to marzę o takim pierścionku z szafirem, koniecznie z białego złota", "Wcześniej podobały mi się zwyklaki – jeden diament i grubsza obrączka, jednak po przymierzeniu kilku stwierdziłam, że to nie na moje palce...".

 • Moje dziecko ma myśli samobójcze – jak jemu pomóc?
  Budujemy puste domy, wychowujemy osamotnione dzieci. "Nie mówię rodzicom, mają dość swoich problemów"

  Jakiś czas pracowałam w telefonie zaufania. Nie uwierzylibyście, ile razy na pytanie: "Czy o myślach samobójczych mówiłaś/eś mamie, tacie, komuś bliskiemu?" słyszałam odpowiedź: "Nie mogę powiedzieć rodzicom, bo mają wystarczająco dużo problemów". To nie scena serialu z Netflix, lecz prawdziwe życie.

 • Prezenty komunijne – 17 propozycji dla dziewczynek i chłopców.
  TOP 14 pomysłów na prezent komunijny dla dziewczynki i chłopca

  Co dać dziecku zamiast pieniędzy? Często idziemy na łatwiznę i dajemy pieniądze w kopercie. Podsuwamy 14 pomysłów na ciekawy prezent komunijny, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Może twój wybór sprawi, że w dziecku narodzi się pasja. Spróbuj!

 • Bicie dzieci.
  Nietypowe napisy w Sądzie we Wrocławiu. Te ławki powinny stanąć przed każdym polskim blokiem

  W naszej świadomości ciągle funkcjonuje przekonanie, że bicie jest dobre. Niejednokrotnie w rozmowie z rodzicami albo w sklepie podsłuchując rozmowy innych, słyszałam: "Teraz to nawet nie można nawet uderzyć dziecka. Taka moda na bezstresowe wychowanie dzieci...", "Mnie ojciec bił w dzieciństwie i wyrosłem na porządnego człowieka". Otóż klaps to nie sposób na wychowanie, to oznaka twojej bezsilności-rodzicu. Chcesz wiedzieć, co robi to twojemu dziecku? Ławki w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu działają pouczająco i otwierają dyskusję, czym jest klapsa dla twojego dziecka.

 • Aby osiągnąć szczęście unikaj od rutyny.
  50 lat badano, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Oto 6 lekcji do wprowadzenia w życie od wczoraj

  Przełamywanie schematów, spacer, jogging, muzyka, podróże, relacje, spełnienie zawodowe. Co odmładza nasz mózg? Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwy? Czy istnieje jakiś przepis? Okazuje się, że od 50 lat na poczucie szczęścia wpływają te same czynniki, a my wciąż szukamy dalej...

 • Dzięki relacjom jesteśmy w stanie odkrywać tajemnicę własnego "Ja".
  Test lustra odkrywa twoje ukryte cechy. Zdradza więcej, niż byś chciał

  Zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy doprowadzają cię do białej gorączki, bez szczególnej przyczyny? Sam ich widok, obecność wzbudza w tobie złość. Ludzie, którymi otaczamy się na co dzień są cennym źródłem informacji. To, co denerwuje ciebie u innych, najprawdopodobniej jest częścią ciebie. Carl Jung nazwał to syndromem lustra.

 • Jak odzyskać równowagę w życiu?
  "Jeśli nagle zaczniesz się buntować, pomyślą, że ci odbiło". Jedna rzecz, która odmienia całe życie

  Rozwód, depresja, kredyt i inne trudności pozwoliły odkryć, że optymizm nie jest tanim chwytem coachów. Agata Komorowska, blogerka, pisarka, mama czworga dzieci w rozmowie o swojej najnowszej książce: "Optymizm mimo wszystko".

 • Kobieta z dzieckiem czekała na szpitalnym korytarzu w Wejherowie 4 godziny.
  "Mój syn by się wykrwawił". 4 godz. czekania z niemowlakiem na szpitalnym korytarzu to początek dramatu

  Na przyjęcie do szpitala w Wejherowie czekała z 3-miesięcznym dzieckiem 4 godziny. Dziecko czuło się bardzo źle, wymiotowało i było blade. Gdy już zostało przyjęte, pielęgniarka nie dokręciła kroplówki i gdyby nie reakcja kobiety, jej syn by się wykrwawił. Mimo poważnego stanu kazano zrobić inhalację z soli w domu. Historię matka dziecka opisała na Facebooku.

O sobie

Mój kierunek to człowiek. Według mnie my sami jesteśmy najciekawszym źródłem tematów. Ogromnie wierzę w siłę kobiet, staram się zauważać, z czym się zmierzają na co dzień, jak budują relacje i swoje role. Poznawanie ludzi, prowadzenie ciekawych rozmów i puszczanie tego do sieci w tej pracy sprawia mi największą frajdę. Co więcej, gdy mogę dany temat połączyć z wiedzą psychologiczną, czuję wewnętrzną radość.

Lubię zmiany, na szczęście w internecie o to chodzi. W dynamice najlepszym doradcą jest zawsze moja intuicja i obserwacja trendów. Jestem absolwentką socjologii i psychologii, więc inaczej być nie mogło. Poza pracą ogromna fanka koncertów rockowych, książek psychologicznych i sportu.

Kontakt: wiktoria.drozka@mamadu.pl