Poduszka ciążowa – wybierz mądrze! Która poduszka do spania w ciąży ułatwi życie, a która rozluźni plecy?

Wybór poduszki do spania w ciąży nie jest łatwy.
Wybór poduszki do spania w ciąży nie jest łatwy. Prawo autorskie: ambrozinio / 123RF Zdjęcie Seryjne
Walka z bólem pleców przyszłej mamy – sprawdź, jak możesz tego uniknąć i ułatwić sobie życie wybierając odpowiednią poduszkę na okres ciąży!


Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Rozwijające się pod sercem dziecko potrafi przez dziewięć miesięcy dać solidnie w kość. Wśród dolegliwości, z jakimi zmagają się ciężarne, znajdują między innymi dolegliwości ze strony kręgosłupa i trudności ze spaniem. Wystarczy jednak odpowiednia poduszka ciążowa, aby przez ten magiczny czas przejść bez niepotrzebnych problemów.


Odpowiednia poduszka ciążowa to nie lada wybór
Typową dolegliwością kobiet spodziewających się dziecka są bóle dolnej części pleców. Wiele mam uskarża się na nie codziennie. Przyczyną jest relaksyna – hormon, który prowadzi do zmiękczenia więzadła i miednicy. Ma to umożliwić, przedostanie się maluszka przez miednicę podczas powodu. Miednica się powiększa, co prowadzi do przesunięcia środka ciężkości. W efekcie kręgosłup narażony jest na dodatkowe obciążenie. Mięśnie brzucha rozciągają się w niesamowitym zakresie. Konsekwencją jest pojawienie się niezwykle uciążliwego bólu. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrana poduszka dla ciężarnych skutecznie niweluje napięcie w mięśniach, zmniejszając dolegliwości bólowe.


Poduszka do spania w ciąży, a rogal ciążowy do relaksu przed telewizorem
Wybór poduszek ciążowych jest obecnie ogromny. Pozwala to każdej przyszłej mamie na znalezienie takiej, która idealnie pasuje do jej potrzeb. Dostępne są poduszki o kształcie standardowym, typu rogal, czy poduszka banan dla ciężarnych bądź rożek do spania dla ciężarnej. Tak duża liczna kształtów sprawia, że przyszłe mamy nie będą miały żadnych problemów z wybraniem poduszki idealnej dla siebie. Poduszka w kształcie rogala wygodnie wesprze całe ciało, ułatwi więc relaks i wypoczynek, których przyszłe mamy tak bardzo potrzebują.
Rodzaje poduszek ze względy na pozycję, czyli która poduszka do spania na boku w ciąży będzie najlepsza
W czasie ciąży bardzo ważna jest właściwa ilość snu. Okazuje się jednak, że w tym szczególnym dla siebie okresie wiele kobiet ma trudności zarówno z zasypianiem, jak i ze zdrowym, spokojnym snem. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnej poduszki ciążowej do spania. W sklepach jest ich obecnie na tyle duży wybór, że każda kobieta w ciąży znajdzie dla siebie poduszkę idealną. Rogal do spania to zaprojektowana specjalnie z myślą o kobietach w ciąży poduszka kształtem przypominająca rogal. Specjalnie wybrany został taki właśnie kształt poduszki z myślą o tych kobietach w ciąży, które lubią spać na boku. Podpiera ona nie tylko brzuch, ale także plecy, głowę i brzuch. Dzięki temu zapewnia wygodną pozycję i dobry sen. Wygodną pozycję w czasie snu zapewni również poduszka banan. Jest komfortowa, zapobiega typowym dla okresu ciąży bólom pleców. Mimo wielu zalet są kobiety, którym spanie na takiej poduszce nie koniecznie musi przypaść do gustu. Nie oznacza to jednak, że wśród poduszek dla ciężarnych nie znajdą takiej, która zapewni im komfortowy sen. Dobrym rozwiązaniem może być wałek pod głowę do spania. On również sprawdzi się w przypadku, kiedy ulubioną pozycją jest spanie na boku. Zapobiegnie zapadaniu się kręgosłupa, jego wyginaniu się w łuk, ciało będzie idealnie ułożone. Efekt: brak bólów kręgosłupa. Długa poduszka wąż to ulga dla zmęczonego kręgosłupa. Jest szczególnie polecana do spania na boku od trzeciego trymestru ciąży. Podpiera dość już duży brzuszek, plecy i głowę. Poduszki specjalnie dedykowane dla kobiet w ciąży mogą mieć naprawdę bardzo różne kształty. Te, które kobiety cenią szczególnie, jest poduszka litera. Poduszka w kształcie litery C nie rozszerza się w środku, zapewnia wyjątkową wygodę w czasie snu. Można się nią owinąć tak, aby ciało z każdej strony było optymalnie podparte. Wybierając taką poduszkę, przyszła mama obudzi się rankiem na pewno wypoczęta. Doskonałym rozwiązaniem jest także poduszka kojec dla ciężarnych. Przyda się nie tylko w czasie ciąży, ale także tuż po porodzie w trakcie karmienia.
Poduszka dla ciężarnej - rodzaj wypełnienia
Wybierając poduszkę do spania, nie zastanawiamy się, na co wpływa typowe wypełnienie poduszek. Tymczasem okazuje się, że od rodzaju wypełnienia poduszki zależy, czy rankiem obudzimy się z bólem pleców i karku. Czy zastanawiałaś się, jakie ty masz wypełnienie poduszki? Z pewnością nie. Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku dostępne były jedynie poduszki z wypełnieniem naturalnym. Dzisiaj obok nich dostępne są również poduszki z wypełnieniem syntetycznym. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Pojawia się więc pytanie: podczas ciąży czym wypełnić poduszkę już posiadaną? Dobrym rozwiązaniem są kulki styropianowe do wypełnienia poduszki dla ciężarnych. Używany do ich wypełnienia styropianowy granulat może mieć różną wielkość. Wiele kobiet w ciąży z pewnością zastanawia się, jakiej wielkości granulat będzie lepszy: kulki styropianowe małe, duże, czy bez różnicy? Naszym zdaniem lepiej sprawdzą się małe styropianowe kulki. Wypełniona takimi kulkami poduszka idealnie dopasuje się do kształtu głowy i karku, jest przy tym bardzo miękka. Wypełnieniem poduszek może też być granulat silikonowy. Kulki silikonowe w poduszkach-opinie są pozytywne. Kulki silikonowe mają właściwości statyczne, poduszka powraca więc do pierwotnego kształtu.


Zwróćmy uwagę na poduszki hipoalergiczne
Wśród poduszek dla ciężarnych są także hipoalergiczne. Co to za rodzaj „hipoalergiczny”? To poduszki, które mają właściwości antyalergiczne. Dla kogo takie poduszki są przeznaczone? Właściwie to dla wszystkich, ale ze względu na to, że nie uczulają, są szczególnie polecane tym kobietom, które cierpią z powodu alergii.

Poduszka ciążowa opinie
Zanim kupimy jakiś produkt - staramy się, poznać opinie dotychczasowych konsumentów. Z pewnością kobiety w ciąży, które chcą kupić poduszkę dla ciężarnych, również chciałyby poznać opinie innych kobiet na ich temat. Coraz częściej opinii o produktach szukamy w Internecie. Zapytaliśmy eksperta ze sklepu z akcesoriami dla rodziców i dzieci o radę: Specjalne zaprojektowane poduszka dla ciężarnych kobiet dostosowują się do kształtu ciała, zapobiegają bólom pleców, podpierają rosnący brzuszek. Zapewniają najbardziej wygodną pozycję w czasie snu i wypoczynku. W zależności od kształtu sprawdzą się także po porodzie.

Czyli jaka najlepsza poduszka do spania?
Poduszka na okres ciąży powinna zapewniać wygodny wypoczynek w ciągu dnia i komfortowy sen. Powinna zapobiegać typowym w okresie ciąży dolegliwościom kręgosłupa i pleców. Miło byłoby, gdyby panie, które korzystały w czasie ciąży ze specjalnych poduszek ciążowych, podzieliły się z czytelniczkami swoimi opiniami.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...