Kiedy jechać do szpitala w czasie porodu, zastanawia każdą przyszłą mamę, szczególnie jeśli jest pierwszy raz w ciąży.
Ciężarne, które jeszcze nie rodziły, obawiają się, że nie będą wiedziały, że to już rozpoczął się poród i kiedy jechać do szpitala, bo obawiają się, że pomylą rodzaje skurczów.
Taka obawa przed pomyleniem skurczów przepowiadających z porodowymi jest normalna. Istnieje jednak kilka objawów, które świadczą o tym, że to, czego doświadczasz, to skurcze porodowe.
Poród: kiedy do szpitala?
Większość kobiet w pierwszej ciąży zastanawia się, czy będzie wiedziało, kiedy jechać do szpitala do porodu. Wynika to z tego, że martwią się, że pomylą skurcze przepowiadające z tymi porodowymi i zbyt późno ruszą do szpitala. Albo, że
pojadą na Izbę Przyjęć ze skurczami, a okaże się, że to nadal tylko skurcze przepowiadające. Oto kilka wskazówek na temat tego, jak
nie pomylić skurczów przepowiadających i skurczów porodowych.
Skurcze Braxtona-Hicksa (skurcze przepowiadające) to ciążowa codzienność
Pierwsze skurcze przepowiadające (
skurcze Braxtona-Hicksa) mogą zacząć się już kilka tygodni przed porodem (nawet 4-5 tygodni przed terminem porodu). Jak odróżnić je od tych właściwych?
"Tego się nie da pomylić" – można czasem usłyszeć od ginekologów i położnych albo w szkołach rodzenia. Czyżby? Skąd pewność, że kobieta bezbłędnie rozróżni dwa zjawiska, z którymi nigdy wcześniej nie miała do czynienia (jeśli jest w ciąży po raz pierwszy)?