Dziecko zawsze płakało w tym samym czasie. Odkryłam dlaczego i znalazłam na to sposób
"Mówią, że zimno najszybciej ucieka przez głowę. Teraz gdy na dworze jest zimno, szczególnie trzeba chronić się przed wyziębieniem. Małe dzieci powinno nosić wełnianą czapkę, która ochroni głowę przed mrozem i wiatrem. Takie elementy garderoby mają jednak pewną wadę. Szostka struktura materiału, może podrażniać skórę. Tak było w przypadku mojej córki, która płakała z powodu gryzącej czapeczki. Gryząca tkanina powodowała otarcia i ból w okolicy czoła i uszu.
To czapka drażniła skórę
Gdy zrozumiałam, że chodzi o czapkę, pomyślałam, że trzeba będzie kupić inną. Na szczęście w porę odkryłam trik, który pozwolił uporać się z tym problemem. Okazało się, że wystarczy wykonać pewien zabieg, który zmiękczy włókna. W tym celu wykorzystałam kosmetyk, który każda z nas ma w łazience. Chodzi o odżywkę do włosów, która idealnie nadaje się do wełnianych materiałów.
Wrzuciłam do miski czapeczkę, a także szalik i rękawiczki, po czym zalałam ubrania wodą. Następnie dodałam odrobinę odżywki do włosów. Szacuje się, że na litr wody przypada jedna łyżka stołowa kosmetyku. Ubrania należy pozostawić w miksturze na całą nos. Kolejnego dnia wypłukałam wszystko pod bieżącą wodą. Trzeba pamiętać, aby suszyć czapki i szaliki na płasko, aby nie było żadnych odgnieceń. Dzięki temu zabiegowi moja córeczka przestała płakać, bo czapka już jej nie gryzła".
Dlaczego ubrania "gryzą"?
Niektóre tkaniny mogą powodować podrażnienia skóry. Najlepiej wybierać czapki wykonane z miękkich i oddychających materiałów, takich jak np. bawełna. Jeśli chodzi o czapkę, powinna być dostosowana do obwodu głowy. Wełniane czapki, szaliki lub swetry mogą zawierać resztki substancji chemicznych używanych w procesie produkcji. Dlatego przed pierwszym noszeniem dobrze jest wyprać odzież zgodnie z zaleceniami producenta.
Przyczyną podrażnień mogą być też wszywki lub metki. Warto sprawdzić, czy wewnętrzna strona materiału nie zawiera wystających elementów powodujących dyskomfort. W razie czego zawsze lepiej wyciąć metkę. Jeżeli czapka nie ma podszewki, możesz spróbować wszyć miękki materiał, który zminimalizuje bezpośredni kontakt materiału z głową. Na rynku dostępne są też kremy oraz szampony, które łagodzą podrażnienia skóry głowy.
Czytaj także: https://mamadu.pl/168541,jak-przekonac-dziecko-do-czapki-koniec-ze-sciaganiem-jej-na-spacerze