"Codziennie myślę o tym, żeby… umrzeć". Ten film może być o twoim dziecku

Magdalena Woźniak
27 października 2023, 13:16 • 1 minuta czytania
"Codziennie myślę o tym, żeby… umrzeć". Tak myśli główny bohater spotu, który chcę państwu pokazać. I tym samym każe nam się zastanowić nad tym, w jakiej kondycji młodzi ludzie zastali świat i co, jako dorośli, możemy zrobić, żeby im pomóc rozjaśnić mrok w ich głowach. Najważniejsze, że mamy taką sprawczość.
Rozmowa ma potężne znaczenie. Fot. Instagram.com/mlode_glowy
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Fundacja Wojciechowskiej

Ogólnopolski projekt z ramienia Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską, nie zamierza zwalniać. Ludzie stojący za kampanią "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" opublikowali spot, który ma znaczenie. Spot, którego twarzą został raper Borys Piotr Przybylski, posługujący się pseudonimem artystycznym Bedoes.


W spocie młody chłopak wraca ze szkoły do domu. Scena jest więc chlebem powszednim w domach na całym świecie. Nie jest sam, w domu jest matka. Wita go, zadaje kilka niezobowiązujących pytań. Chłopak jej odpowiada. Jego narracja jest podwójna. Odpowiada mamie z rezerwą, w głowie wypowiadając szczere odpowiedzi.

Na pytanie matki: "Jesteś głodny?" kiwa potakująco głową, lekko się uśmiecha. W głowie odpowiada: "Jestem obrzydliwy".

Jego wewnętrzny, prawdziwy głos, nigdy nie cichnie. Jego echa chłopak znajduje w muzyce, słowach artystów, których słucha. Oni śpiewają o śmierci.

To może być twoje dziecko

Chłopak ze spotu może być dzieckiem kogokolwiek. Takich jak on, młodych ludzi, mierzących się z problemami codzienności, jest wiele, zbyt wiele.

Rozmowa ma znaczenie.

Nie wewnętrzny monolog, ale dialog. Z kimś, komu można zaufać, powierzyć swoje najgłębsze tajemnice, skryte demony. Ból, cierpienie, zwątpienie, brak pewności siebie, przemoc, której doświadczamy.

Spójrzcie dziś państwo na swoje dzieciaki, niezależnie w jakim są wieku. Usiądźcie przy nich, spójrzcie im prosto w oczy i zapytajcie: Czy wszystko u ciebie ok?

"Czy wszystko u ciebie ok?".

"Mamo, nigdy nie jestem szczęśliwy".

Jeżeli nie masz w swoim otoczeniu osoby, której możesz ufać, zadzwoń pod numer: 116 111 – to telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.

Czytaj także: https://mamadu.pl/176875,oto-co-chcialoby-ci-powiedziec-twoje-dziecko-45-sekund-by-otworzyc-oczy