Położna zdradza patent na idealną wyprawkę dla noworodka. Sprawdź, co kupić i spakować do szpitala

Redakcja MamaDu
29 czerwca 2023, 10:31 • 1 minuta czytania
Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się potrzebne, ale czy naprawdę w istocie tak jest? Czym się kierować, aby wybierać produkty najlepsze dla przyszłego członka rodziny? Kiedy i od czego zacząć zakupy rzeczy składających się na wyprawkę dla noworodka? Co będzie najbardziej przydatne, a bez czego można się spokojnie obejść? O tym porozmawiałyśmy z Sylwią Nowak oczekującą na narodziny pierwszego synka oraz z Pauliną Kowalewską z profilu Zaufaj położnej.
Jak przygotować idealną wyprawkę dla noworodka?
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Kompletowanie wyprawki to dla większości par oczekujących narodzin dzieci radosne przeżycie, ale również spore wyzwanie. Nierzadko stanowi źródło dylematów i wątpliwości. Niektóre poświęcone temu zagadnieniu poradniki w sieci są tak rozbudowane i szczegółowe, że ich lektura staje się przytłaczająca. Nie pomagają też dosłownie uginające się od asortymentu półki w sklepach, na widok których kupujący mają trudności z dokonaniem wyboru.

Wiele rodziców zaczyna kompletować wyprawkę w okolicach połowy ciąży, a więc gdzieś po 3-4 miesiącach od jej potwierdzenia. Często impulsem do tego rodzaju sprawunków staje się świadomość płci przyszłego dziecka, którą niekiedy można już poznać w 12 tygodniu ciąży. Ostatnie tygodnie ciąży mogą być dla przyszłej mamy bardzo wyczerpujące, zatem warto rozpocząć kompletowanie wyprawki nieco wcześniej.

Szukałam produktów, które widziałam, że sprawdziły się u moich koleżanek. Sylwia Nowakaktorka, piosenkarka

Idealna wyprawka dla noworodka

Kolejna kwestia to jak rozróżnić produkty rzeczywiście rekomendowane od tych, które niekoniecznie są niezbędne. Z pewnością warto zasięgnąć rady w najbliższym otoczeniu, które miało już doświadczenie ciąży. Jeśli w rodzinie czy wśród koleżanek nie mamy takich osób, to może poczytajmy opinie kobiet, które mają to wyzwanie już za sobą. A jeśli zdajemy się na poradniki, to najlepiej te pisane przez ekspertów np. położne. 

Nie kupuj wielu ubranek w rozmiarze 56, bo mogą się w ogóle nie przydać. 5 sztuk body i śpioszków w zupełności wystarczy. Paulina Kowalewskapołożna z profilu Zaufaj położnej

Najbardziej zużywanym artykułem do pielęgnacji nowo narodzonego dziecka są oczywiście pieluszki. Na nich nie należy raczej oszczędzać, ponieważ w ciągu doby możemy ich potrzebować od 8 do nawet 12. Podczas zakupów tego kluczowego elementu wyprawki noworodkowej najlepiej celować w pieluszki supermiękkie i delikatne, a jednocześnie szybko odprowadzające wilgoć z dala od skóry dziecka.

Podstawowym artykułem do pielęgnacji noworodka i niemowlaka, którego nie może zabraknąć w wyprawce, są pieluszki. Większość mam korzysta z pieluszek jednorazowych – ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Warto wybrać te pieluszki, które są super miękkie i delikatne, a jednocześnie szybko odprowadzają wilgoć z dala od skóry dziecka, by jak najlepiej ją pielęgnować. Osobiście polecam pieluszki Pampers Premium Care, które superszybko chłoną wilgoć, a przy tym są bardzo miękkie, by doskonale dbać o delikatną skórę od pierwszych dni życia. To, co dla mnie - położnej jest też bardzo istotne to rekomendacja ekspertów – pieluszki Pampers jako jedyne są polecane przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne i Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych.Paulina Kowalewskapołożna z profilu Zaufaj położnej

Przy wyborze pieluszek ważną kwestią jest ich skład. Nie tylko zresztą pieluszek, ale także wszelkich kosmetyków do pielęgnacji malucha. Takie preparaty powinny być oparte na przebadanych bezpiecznych składnikach, wolne od barwników, czy konserwantów. Wynika to z faktu, że skóra noworodka nie jest jeszcze do końca wykształcona, a przez to bardziej wrażliwa na wszelkie podrażnienia.

Patent położnej na wyprawkę dla noworodka

Pakując torbę do szpitala zastosuj ten trik. Dzięki niemu unikniecie zamieszania, a tata na sali porodowej wykaże się przygotowaniem.

Przygotuj:

Otwórz rożek i włóż do niego wyżej wymienione produkty, zawiń i spakuj do troby z wyprawką do szpitala. Kiedy w szpitalu położna poprosi o podanie rzeczy, tata wyjmie to "zawiniątko", w którym macie wszystko potrzebne na salę porodową.

Po więcej informacji na temat kompletowania wyprawki dla noworodka i wskazówek dotyczących wyboru jej elementów pod względem ilości i jakości zapraszamy do naszej rozmowy w ramach "Akademii Pampers: między nami rodzicami". Natomiast w pozostałych programach naszego wideocyklu znajdziecie takie istotne tematy jak pieluszkowe zapalenie skóry, przewijanie niemowlaka czy spokojny sen niemowlaka.

Czytaj także: https://mamadu.pl/174617,jak-przewinac-dziecko-fizjoterapeutka-pokazuje-krok-po-kroku-filmCzytaj także: https://mamadu.pl/174611,kiedy-dziecko-przesypia-noce-klucz-do-spokojnego-snu-niemowlakaCzytaj także: https://mamadu.pl/174497,pieluszkowe-zapalenie-skory-dermatolog-zdradza-jak-rozpoznac-i-leczyc