Wiesz, do czego służy ten przedmiot? Lekarze na TikToku tłumaczą, ich film widziało 13 milionów osób
Okazuje się, że TikTok to nie tylko miejsce pełne śmiesznych filmików czy realizacji wyzwań. To także przestrzeń internetowa, dzięki której możemy zdobyć konkretną wiedzę. np. medyczną. Ten krótki filmik obejrzało 13 milionów osób! Krótki TikTok niesie ze sobą dawkę rzetelnej wiedzy.
Edukacyjny filmik obejrzany przez 13 milionów widzów!
W filmiku na TikToku student medycyny – Hansel Viera i lekarz Carlos De La Hoz pokazują widzom trzy różne igły i proszą, by określili, która jest przeznaczona do znieczulenia zewnątrzoponowego, które odbywa się podczas porodu. Okazuje się, że chodzi o największą igłę.
Może cię zainteresować także: Znieczulenie zewnątrzoponowe nie boli. Czy potrzebujesz go w trakcie porodu?
Eksperci w rozmowie z buzzfeed wytłumaczyli, że igłę wbija się w dolną część pleców, wcześniej znieczulając konkrety obszar miejscowo.
Jak wygląda igła do znieczulenia podczas porodu?
– Dzięki temu pacjentka będzie odczuwała naprawdę minimalne ukłucie lub nie odczuje go wcale – tłumaczy Hansel i wyjaśnia także, dlaczego igła musi być aż tak duża.
Może cię zainteresować także: "Chciałam znieczulenie, ale zaufałam położnej. Mówiła, że przy drugim porodzie będzie lżej. Ból był nie do zniesienia"
– Igły do znieczulenia zewnątrzoponowego są długie, abyśmy mieli lepszy dostęp do przestrzeni zewnątrzoponowej – tłumaczy. –Najczęstszym pytaniem ludzi jest, czy ona wchodzi do końca. Odpowiedź w większości przypadków brzmi nie, ale wszystko zależy od pacjenta.
W komentarzach wiele osób wyrażało swoje zdziwienie. Nie mogli uwierzyć, że tak dużych igieł używa się do znieczulenia zewnątrzoponowego. To o czymś świadczy, prawda? Wciąż brakuje nam rzetelnej wiedzy na temat porodu, połogu i opieki zdrowotnej kobiet.
Tym krótkim filmikiem medycy nie tylko zwiększyli świadomość swoich odbiorców, ale także dali pretekst do tego, by podziwiać wszystkie kobiety rodzące.
Może cię zainteresować także: Czy jest płatne, czy boli, czy jest bezpieczne? Wszystko, co musisz wiedzieć o znieczuleniu przy porodzie